OBCHODY 224 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA W GMINIE TERESPOLDrukuj

• 04/05/2015 09:12:37

2 maja 2015 r. przy Prochowni w Kobylanach z inicjatywy Urzędu Gminy Terespol, Gminnego Centrum Kultury oraz Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol odbyły się uroczystości obchodów 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Ceremonia rozpoczęła się od zaciągnięcia warty honorowej i złożenia wieńców pod pomnikiem Wrota Wolności w Kobylanach. Przybyłych na plac przy Prochowni gości przywitali starosta bialski Tadeusz Łazowski oraz włodarz Gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk. Swoją obecnością tego dnia zaszczycili również:  sekretarz Gminy Terespol Bogdan Daniluk, przewodniczący Rady Gminy Mieczysław Romaniuk, radna powiatu bialskiego Elżbieta Iwaniuk, delegacje Służb Mundurowych PSP, SG, Policji, Dyrektorzy szkół oraz Radni Gminy Terespol. Bezpośrednio po części oficjalnej rozległ się huk salw armatnich uświetniając obchody 3 Maja, następnie wystąpił chór z parafii p.w. Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej oraz wokalistki z zespołu „Hard Gock” działającego przy Gminnym Centrum Kultury w Kobylanach. Uczestnicy obchodów mieli możliwość zwiedzania sal wystawienniczych w odrestaurowanej Prochowni; ponadto przybyłym uczestnikom rozdano 100 sztuk flag państwowych. Tegoroczne obchody święta 3 Maja miały charakter pikniku majowego. Dla każdego z obecnych  przygotowano słodki poczęstunek: ciasto, kawę i herbatę, a dodatkowo kiełbaskę, którą można było samodzielnie upiec przy ognisku.

Organizatorzy serdecznie dziękują za przejawy patriotyzmu wszystkim zgromadzonym na obchodach 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

M. J.

Album zdjęć