GMINNY DZIEŃ DZIECKADrukuj

• 22/06/2015 11:49:30

Świętowanie Gminnego Dnia Dziecka wpisało się już na stałe do kalendarza czerwcowych imprez: 13 czerwca w Zespole Szkół im.Orla Białego w Kobylanach, 14 czerwca w Szkole Podstawowej im.J.U.Niemcewicza w Neplach a 20 czerwca – w Zespole Szkół im.K.Makuszyńskiego w Małaszewiczach. Wszystkie imprezy odbywały się w plenerze, przy łaskawości wiosennego słoneczka. Z tej okazji na terenie wokół boisk szkolnych bawiły się dzieci małe, które nie chodzą jeszcze do szkoły, jak i nastolatki, każdy mógł wybrać coś dla siebie, bowiem organizatorzy przygotowali wiele atrakcji.

W Zespole Szkół w Kobylanach sobotnie świętowanie rozpoczęło się od przedstawienia pełnych dziecięcego uroku układów tanecznych przygotowanych przez dzieci z klas I-III a po nich na scenie zagościli aktorzy z Krakowa w scence pt.”Zaczarowany bagaż”. Spragnieni sportowych zmagań mogli się wykazać w turnieju piłki nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły w kategoriach klas I-III- IV-VI i Gimnazjum. Odważniejsi stanęli do walki w meczu piłki nożnej drużyn: nauczyciele kontra uczniowie. W programie znalazły się także liczne gry i konkurencje sportowe z nagrodami, a także zabawy przy muzyce pod wodzą DJ Fantomasza.

Z kolei w niedzielne popołudnie w Szkole Podstawowej w Neplach bawiono się świetnie, min. dzięki osobie prowadzącego DJ „Fantomasza”, który posiada niewyczerpane ilości swoich pomysłów na konkursy i konkurencje dla całych rodzin. Na scenie wystąpił teatr „Kurtyna” z Krakowa w zabawnym przedstawieniu „Bajka o dobrym zachowaniu”, następnie dzieci ze szkoły przedstawiające postacie do odgadnięcia, a po nich w mocnym uderzeniu zespół HARD GOCK. Wszędzie można było zobaczyć kolorowo pomalowane buzie wymalowane specjalnie na tę okazję

Najdłużej na swoje święto czekały dzieci z Małaszewicz, ale chyba warto było, gdyż impreza odbywała się pod znakiem znakomitej frekwencji uczestników- dzieci i ich rodzin.  Obchody Dnia Dziecka rozpoczął chór „Złoty wiek”, który wzruszającym występem uświetnił uroczystość. Później na scenę wkroczyli „Animatorzy dobrej zabawy”, którzy mają wiele propozycji aktywności mającej wywołać uśmiech i radość dziecka. Były też konkurencje sportowe dla dzieci i dorosłych - mecze w piłkę nożną: żeński Rada Sołecka - Rada Pedagogiczna i męski Seniorzy (ojcowie) – juniorzy (uczniowie). Po emocjach ochłody dostarczyły Delikatesy CENTRUM sponsorując dla wszystkich dzieci lody. Nie można zapomnieć o sponsorze nagród, którym było Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Papirus” z Terespola.

Dużym zainteresowaniem cieszył się sektor najmłodszych dzieci, wesołe miasteczko, gdzie udostępniono dmuchaną zjeżdżalnię i zamek z piłeczkami do skakania, tor przeszkód i nieujarzmionego byka rodeo. Zregenerować siły można było hot-dogiem i napojem, który otrzymało każde dziecko biorące udział w imprezie. Dorośli mogli częstować się grochówką, która była dostępna dla wszystkich chętnych. Koszty zabawy i posiłków poniosła Gmina Terespol. W organizacji imprez bardzo ofiarnie pomagały Rady Rodziców z poszczególnych szkół.

FOTORELACJA Z GMINNEGO DNIA DZIECKA: