SESJA RADY GMINY TERESPOLDrukuj

• 18/01/2011 10:57:29

28 grudnia 2010 r. i 11 stycznia 2011 r. odbyły się kolejno II i III Sesja Rady Gminy Terespol, którym przewodniczył Pan Mieczysław Romaniuk.
Podczas II Sesji Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej Pani Danuta Wowczeniuk wręczyła zaświadczenie o wyborze na radnego Pani Jadwidze Turula. Następnie radna złożyła ślubowanie, co jest równoznaczne z objęciem mandatu na kadencję 2010-2014.
Stosowaną uchwałą Pani Jadwiga Turula została dopisana do składu osobowego Komisji Rewizyjnej.
Istotnym punktem porządku obrad II Sesji Rady Gminy Terespol  było podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia budżetu gminy na 2011 rok do którego Radni Gminy nie wnieśli uwag. Budżet Gminy na 2011 r. został uchwalony jednogłośnie.
Dochody budżetu gminy  określone zostały  łącznie w wysokości 21.188.159,00 zł, z tego dochody bieżące w kwocie  19.948.303,02  zł i dochody majątkowe w kwocie 1.239.855,98 zł,  natomiast łączna kwota planowanych  wydatków budżetu gminy została określona w wysokości 26.163.791,00 zł,   z tego  wydatki bieżące w kwocie 16.700.784,00 zł i wydatki majątkowe w kwocie 9.463.007,00 zł.
Pełny tekst uchwalonego budżetu gminy na 2011 r. znajduje się pod adresem www.terespol.netbip.pl.
W kolejnej części posiedzenia Radni Gminy  podjęli następujące uchwały:
•    w sprawie wieloletniej prognozy finansowej.
•    w sprawie zmian w budżecie gminy na 2010 r.
•    zmieniającą uchwałę w sprawie ustalenia składów osobowych stałych Komisji Rady Gminy Terespol.
•    zmieniającą uchwałę w sprawie  określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości obowiązujących na terenie gminy Terespol w 2011 roku.
•    w sprawie określenia wzorów formularzy dotyczących podmiotów i przedmiotów opodatkowania.
•    w sprawie zatwierdzenia taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę  oraz zbiorowe odprowadzanie ścieków.
•    w sprawie przyjęcia „Strategii Rozwiązywania Problemów  Społecznych w Gminie Terespol na lata 2011-2015”.
•    w sprawie uchwalenia Gminnego Programu Profilaktyki   i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Narkomanii oraz Przemocy w Rodzinie   na 2011 rok.
•    w sprawie określenia trybu i sposobu powoływania i odwoływania członków Zespołu Interdyscyplinarnego oraz szczegółowych warunków jego funkcjonowania.
•    w sprawie powołania Komisji do sprawdzenia wniosku o przeprowadzenie referendum lokalnego.

Podczas posiedzenia  III Sesji Dyrektor Generalny Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie Pan Jarosław Szymczyk dokonał wręczenia odznaczenia państwowego, nadanego przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Te zaszczytne odznaczenie - Srebrny Krzyż Zasługi został wręczony wieloletniej Radnej Gminy Terespol Pani Halinie Ostapczuk, za zasługi w działalności społecznej i samorządowej.
Gratulacje również  złożyli Starosta Bialski Tadeusz Łazowski, Wójt Gminy Terespol oraz Przewodniczący Rady Gminy Terespol Pan Mieczysław Romaniuk.
W kolejnej części posiedzenia Radni Gminy Terespol podjęli uchwałę w sprawie odrzucenia wniosku mieszkańców o przeprowadzenie referendum lokalnego.
Za odrzuceniem  wniosku mieszkańców o przeprowadzenie referendum lokalnego głosowało 13 radnych, przeciw - 1, wstrzymujących się - 0.
Tekst uchwały wraz z uzasadnieniem znajduje się pod adresem podanym poniżej.
W końcowej części posiedzenia radni zapoznali się ze sprawozdaniem  z realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Przeciwdziałania Narkomanii, Przemocy Domowej oraz Wykluczenia  Społecznego  za rok 2010, do którego nie wnieśli uwag.
Zachęcamy do zapoznania się z tekstami uchwał. Dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy pod adresem www.terespol.netbip.pl w zakładce Prawo lokalne, jak również na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy.

RADA GMINY TERESPOL KADENCJA  2010 - 2014

Przewodniczący Rady Gminy Terespol: Mieczysław Romaniuk