„Aktywne Pogranicze"Drukuj

• 05/09/2014 15:30:16

Spotkanie4 września w Tucznej spotkali się przedstawiciele gmin: Kodeń, Łomazy, Piszczac, Sławatycze, Terespol, Tuczna oraz Zalesie. Gośćmi byli Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski, Starosta Powiatu Bialskiego Tadeusz Łazowski oraz członek zarządu powiatu bialskiego Mariusz Kiczyński.

Na spotkaniu został podpisany list intencyjny w sprawie współpracy gmin w zakresie rozwoju Przygranicznego Obszaru Funkcjonalnego(POF) „Aktywne Przygranicze”. Jest to wyjście naprzeciw oczekiwaniom Pana Marszałka dotyczącego współdziałania w pozyskiwaniu pieniędzy unijnych w nowej perspektywie finansowej 2014-2020 dla zrzeszonych gmin w ramach obszarów funkcjonalnych. Pierwszym krokiem będzie opracowanie wspólnej Zintegrowanej Strategii Rozwoju Przygranicznego Obszaru Funkcjonalnego, działanie to będzie mogło  nastąpić po akceptacji wszystkich Rad Gmin.

Kolejne spotkanie planowane jest w październiku w firmie, która będzie opracowywała nam wyżej wspomniany dokument.

LIST INTENCYJNY dotyczący współpracy gmin w zakresie rozwoju Przygranicznego Obszaru Funkcjonalnego (POF) „Aktywne Pogranicze"

Zakres i harmonogram prac związanych z opracowaniem Zintegrowanej strategii rozwoju Przygranicznego Obszaru Funkcjonalnego (POF) „Aktywne Pogranicze"