MENU

WYKAZ NUMERÓW

Wykaz numerów Urzedu Gminy Terespol

ZADAJ PYTANIE WÓJTOWI

OFERTY INWESTYCYJNE

GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

GMINNE CENTRUM KULTURY


Gminne Centrum Kultury

EKO-BUG

MIGAM PANEL

Obsługa osób głuchoniemych

ZWIĄZEK GMIN WIEJSKICH

CEIDG

CENTRALNA EWIDENCJA I INFORMACJA O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

Portal
Portal

SKRZYNKA PODAWCZA

SKORZYSTAJ Z USŁUG PUBLICZNYCH

PROJEKT WROTA LUBELSZCZYZNY


Wrota Lubelszczyzny

ZAMIESZKAJ U NAS!

Zamieszkaj u Nas!


PANEL DLA NIEDOWIDZĄCYCH
BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJBIP

USŁUGI OBYWATEL.GOV.PL

KARTA DUŻEJ RODZINY

KARTA DUŻEJ RODZINY

GMINNY PORTAL MAPOWY

Gminny Portal Mapowy

PORTAL MAPOWY

Geoportal


HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH

« Styczeń 2018 »
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

BADAM SIĘ, WIĘC MAM PEWNOŚĆ


BADAM SIĘ, WIĘC MAM PEWNOŚĆ

PRAWA PACJENTA


 Biuro Rzecznika Praw Pacjenta

POGODA

POLECAMY:

99. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W GMINIE TERESPOLDrukuj

 • 14/11/2017 07:41:13

Kliknij aby powiększyćTegoroczne Narodowe Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości tym razem odbyło się w Kobylanach.

Pierwszym punktem obchodów była Msza św. w kaplicy pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Kobylanach. Oddając cześć wszystkim, którzy na przestrzeni wieków walczyli o wolność, bezpośrednio po mszy i dekoracji kotylionami miał miejsce uroczysty przemarsz delegacji oraz mieszkańców gminy Terespol pod pomnik upamiętniający Bitwę pod Kobylanami z dnia 5 lutego 1919r. Zanim delegacje oficjalnie złożyły wieńce przy pomniku, przypomniane zostały losy żołnierzy 34 Pułku Piechoty, który kiedyś stacjonował w Białej Podlaskiej, a który swój chrzest bojowy przeszedł właśnie tutaj w Kobylanach staczając bój z Niemcami. W książce pt: „Zarys Historii Wojennej Pułków Polskich 1918 -1920. 34 Pułk Piechoty” opracowanej przez Majora Jerzego Wroczyńskiego odnajdujemy krótki opis bitwy pod Kobylanami stoczonej przez żołnierzy 34-tego Pułku Piechoty... Czytaj więcej...

99. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W GMINIE TERESPOL

>>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<<

INFORMACJADrukuj

 • 13/11/2017 12:47:25

Szanowni mieszkańcy Gminy Terespol oraz udziałowcy wspólnot gruntowych!!

W ostatnim czasie na terenie naszej Gminy głośno jest na temat wspólnot gruntowych. Chcę poinformować Państwa o tym, co dzieje się we wspólnotach oraz zachęcić do czynnego udziału w organizowanych zebraniach oraz bieżącym funkcjonowaniu poszczególnych wspólnot gruntowych, które położone są w miejscowościach : Kobylany, Polatycze, Łęgi, Łobaczew Duży i Mały, Kukuryki, Starzynka, Bohukały, Murawiec Żuki, Krzyczew, Neple.

Od ponad roku Wójt Gminy Terespol p. Krzysztof Iwaniuk czyni starania, aby pomóc wspólnotom w bieżących sprawach, a zwłaszcza w uporządkowaniu formalnych kwestii. Organizowano informacyjne zebrania, udzielano pomocy w kwestiach prawnych, pomagano w aktualizacji udziałowców, sporządzaniu dokumentów. Po tym okresie czasie mogę stwierdzić, iż, trudno jest nie tylko pomóc wspólnotom, ale również przekonać udziałowców, że warto interesować się tym, co dzieje się we wspólnotach. Do tej pory z 10 wspólnot tylko połowa skorzystała z oferowanej pomocy. Pozostałe, mimo pism i próśb nie czynią nic, lub czynią niewiele w tym zakresie.

W bieżącym roku na 10 wspólnot (Kobylany, Polatycze, Łęgi, Łobaczew Duży i Mały, Kukuryki, Starzynka, Bohukały, Murawiec Żuki, Krzyczew, Neple) zebrania udziałowców, które zgodnie ze statutem, winny odbywać się co najmniej raz w roku, odbyły się w czterech wspólnotach. Zarządy, których kadencja się zakończyła zostały wybrane w 4 wspólnotach. W części z wspólnot, położonych na terenie Gminy Terespol (Kukuryki, Krzyczew, Starzynka) nie dzieje się nic. Pisma Wójta Gminy Terespol, czy apele o podjęcie działań dotyczących aktualizacji członków, czy zmian statutu, nie odnoszą rezultatu. Ponieważ zaś nadzór Wójta Gminy Terespol jest niewielki i sprowadza się wyłącznie do niewielu działań, które wprost zostały wskazane w przepisach ustawy (możliwość zaskarżania uchwał, zatwierdzanie planu zagospodarowania i regulaminu, użytkowania gruntów i urządzeń spółki, wprowadzenia do tego planu zmian, uzupełnień uzasadnionych względami gospodarczymi, powołanie organów spółki na zasadach i warunkach wskazanych w ustawie, zatwierdzanie wykazów zaległości dłużników spółki) bez zaangażowania samych członków, trudno jest zmusić zarządy do podjęcia działań, które, zgodnie ze statutem, są ich obowiązkiem.

Z tych względów, członkowie wspólnot winni zrozumieć, że poszczególne działania, jakie podejmują zarządy, zwłaszcza w zakresie wydatkowania środków finansowych jest w ich interesie, ponieważ to oni decydują na jakie cele przeznaczyć te pieniądze. Dlatego też nie powinno być tak, aby wąska grupa udziałowców decydowała na co przeznaczyć, często duże kwoty, kogo wybierać do organów. Ze środków tych można zaś wiele uczynić chociażby dla wsi, w której wspólnota jest położona i przeznaczyć te pieniądze na cele, których Gmina nie może sfinansować.

W tej sytuacji zwracamy się do każdego z mieszkańców naszej Gminy, którzy posiadają udziały we wspólnotach gruntowych, aby zainteresować się działalnością zarządów, tym na co przeznaczane są środki finansowe, jakie są podejmowane działania.

Ważnym jest, abyście Państwo zrozumieli, że jako udziałowcy wspólnoty gruntowej, macie rzeczywisty wpływ na wszelkie podejmowane działania przez organy tj. zarząd i komisję rewizyjną. Organy te reprezentują bowiem udziałowców i działają wyłącznie w imieniu udziałowców. To Państwo wybieracie osoby, które będą w zarządzie oraz komisji rewizyjnej, jako waszych przedstawicieli.

Z tych względów gorąco apelujemy o zainteresowanie oraz czynny udział w działaniach podejmowanych przez wspólnoty gruntowe.

RADCA PRAWNY
MAGDALENA SZYMAŃSKA – CHMIEL

KONKURS NA NAJPOPULARNIEJSZY ZESPÓŁ LUDOWYDrukuj

 • 11/11/2017 08:47:32

Kliknij aby powiększyć

ZAJĘCIA ORGANIZOWANE PRZEZ GMINNE CENTRUM KULTURYDrukuj

 • 11/11/2017 08:47:00

Kliknij aby powiększyć

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ – GMINA TERESPOL WYSOKO W RANKINGUDrukuj

 • 08/11/2017 12:21:05

herbW Serwisie Samorządowym PAP został  opublikowany  ranking Politechniki Warszawskiej JST Zrównoważonego Rozwoju . Gmina Terespol uplasowała się na wysokim  54 miejscu  na  1559 gmin wiejskich.

Źródło: http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/178688/Rozwojowe-gminy--Publikujemy-pelen-ranking-JST-Zrownowazonego-Rozwoju-Politechniki-Warszawskiej

ZAWIADOMIENIEDrukuj

 • 08/11/2017 12:11:10

Zawiadomienie

GMINNY DZIEŃ NAUCZYCIELA W URZĘDZIE GMINY TERESPOLDrukuj

 • 30/10/2017 12:37:30

KACPER MISTRZEM POLSKI, ŁUKASZ I SEBASTIAN SREBRNYMI MEDALISTAMIDrukuj

 • 30/10/2017 11:33:46

Dekoracja kategorii 56 kg - Kacper BoguszW dniach 27-29 października w Białkach k/Siedlec rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w podnoszeniu ciężarów. Doskonale zaprezentowali się w nich zawodnicy GCK Kobylany.

Mistrzem Polski w kategorii 56 kg został Kacper Bogusz, który uzyskał w dwuboju 170 kg. „Shogun” uzyskał kolejno w rwaniu 70, 73 i 75 kg (rekord życiowy), co dało po pierwszym boju III miejsce. Zdeklasował on jednak swoich rywali w podrzucie, zaliczając w pierwszy podejściu 89 kg wyszedł na prowadzenie. W trzecim podejściu wyrównał swój rekord życiowy, zaliczając 95 kg. Warto zaznaczyć, że o 8 kg w dwuboju pokonał reprezentanta Polski na niedawno rozegrane Mistrzostwa Europy w tej kategorii wiekowej – Aleksandra Bryłkę.Dekoracja kategorii 77 kg - Sebastian Kłos

Srebrne medale po znakomitych występach wywalczyli młodszy brat Kacpra - Łukasz oraz Sebastian Kłos. Występujący w kategorii 45 kg „Krecik” po zaliczeniu 47 kg prowadził po rwaniu. W podrzucie uzyskał 60 kg i został sklasyfikowany na drugim miejscu, ze stratą 1 kg do zwycięzcy. Sebastian po zaliczeniu w rwaniu 95 kg i 110 kg w podrzucie (nowe rekordy życiowe) wywalczył 3 srebrne medale w rwaniu, podrzucie i dwuboju. Czytaj więcej...

GALERIA ZDJĘĆ z Warsztatów twórczych w MałaszewiczachDrukuj

 • 30/10/2017 11:31:16

ODBIÓR POPIOŁUDrukuj

 • 25/10/2017 11:07:33

eko-bugUrząd Gminy informuje, że od miesiąca września 2017 r. popiół powstający w paleniskach gospodarstw domowych mieszkańców gminy Terespol jest odbierany sprzed nieruchomości, zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów komunalnych.

Popiół należy wystawiać w workach koloru czarnego dostarczanych przez Spółkę Eko-Bug.

Niezależnie od powyższego, nadal każdy mieszkaniec naszej gminy, w ramach wnoszonej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, może przywieźć odpady selektywnie zebrane, w tym też popiół na PSzOK do Lebiedziewa (przy dotychczasowym składowisku odpadów) i na PSzOK do Kobylan (przy siedzibie Spółki Eko-Bug).

KONGRES WŁADZ LOKALNYCH I REGIONALNYCH RADY EUROPYDrukuj

 • 24/10/2017 15:17:57

W dniach od 18 do 20 października br. w Strasburgu odbyła się kolejna 33. Sesja Plenarna CLRAE.

KONGRES WŁADZ LOKALNYCH I REGIONALNYCH RADY EUROPY

Kongres Władz Lokalnych i Regionalnych Rady Europy (CLARE)  jest zgromadzeniem przedstawicieli samorządu terytorialnego reprezentujących państwa członkowskie Rady Europy. CLRAE skupia przedstawicieli władz lokalnych i regionalnych, reprezentujących łącznie ponad 200 tysięcy samorządów z 47 krajów członkowskich Rady Europy.

/images/photoalbum/album_429/20171018_144751_t2.jpgPolska posiada w CLRAE 12 miejsc dla przedstawicieli i 12 miejsc dla ich zastępców. Reprezentanci są rekomendowani przez polskie organizacje samorządu terytorialnego – Związek Województw Rzeczpospolitej Polskiej, Związek Miast Polskich, Związek Gmin Wiejskich RP, Związek Powiatów Polskich, Unię Metropolii Polskich, Unię Miasteczek Polskich. Z ramienia Związku  Gmin Wiejskich w posiedzeniu udział wziął Krzysztof Iwaniuk, Wiceprzewodniczący Związku, Wójt Gminy Terespol.

Główne zadania CLRAE to doradzanie Komitetowi Ministrów i Zgromadzeniu Parlamentarnemu Rady Europy we wszystkich aspektach polityki lokalnej i regionalnej, podejmowanie działań w celu zapewnienia udziału społeczności lokalnych i regionalnych w realizacji idei zjednoczonej Europy, przedkładanie Komitetowi Ministrów RE propozycji promujących samorządność lokalną i regionalną, promowanie zagranicznej współpracy społeczności lokalnych i regionalnych, ścisła współpraca z Komitetem Regionów Unii Europejskiej w celu zapewnienia komplementarności ich działań.

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<

XVII KONGRES GMIN WIEJSKICH W OSSIEDrukuj

 • 24/10/2017 15:09:28

KongresW Centrum Konferencyjnym Ossa w dniach 19 – 20 października już po raz siedemnasty odbył się Kongres Gmin Wiejskich. W trakcie dwudniowych obrad - z udziałem przedstawicieli rządu, parlamentu i kancelarii prezydenta.

KongresW pierwszym dniu odbyły się panele poświęcone m.in. gospodarowaniu przestrzenią, gospodarowaniu nieruchomościami, społeczeństwa obywatelskiego, innowacji na obszarach wiejskich czy podatku od nieruchomości.  Drugi dzień kongresu poświęcony był oświacie, stad obecność Pani Anny Zalewskiej - Ministra Edukacji Narodowej, jak również sprawom związanym ze strategią odpowiedzialnego rozwoju, ochrony granic gmin oraz systemu zarządzania kryzysowego.

Stanowiska przyjęte podczas kongresu oraz inne materiały są dostępne na stronie Związku Gmin Wiejskich pod adresem www.zgwrp.pl.

DELEGACJA Z GMINY TERESPOL Z WIZYTĄ W PARTNERSKIM MIEŚCIE BRZEŚĆDrukuj

 • 24/10/2017 15:03:56

GALERIA ZDJĘĆ z Warsztatów twórczych w Łobaczewie MałymDrukuj

 • 24/10/2017 11:14:56

GALERIA ZDJĘĆ z castingu do "BIALSKIEGO TALENTU" w KobylanachDrukuj

 • 24/10/2017 11:14:32
39,061,798 unikalne wizyty