INFORMACJADrukuj

• 28/08/2020 06:42:04

Podstawowe informacje dla uczniów i rodziców

obowiązujące od 1 września 2020 roku.

UCZEŃ

• Do szkoły/przedszkola może przyjść tylko:

-   uczeń zdrowy, bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych ;

- uczeń, w domu którego domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.

• Uczeń wsiada do autobusu w maseczce i zajmuje miejsca siedzące w kolejności od początku do końca; zaleca się, aby w pierwszej kolejności wsiadały dzieci najmłodsze; uczeń/dziecko w maseczce pozostaje przez całą podróż.
  • Uczniowie oczekujący na autobus a także po wyjściu z autobusu powinni zachowywać dystans 1,5 m.
  • Po przyjściu do szkoły/przedszkola uczeń/dziecko powinno bezzwłocznie umyć ręce.
  • Uczeń powinien być wyposażony we wszystkie potrzebne przybory do nauki a także chusteczki higieniczne na wypadek kaszlu czy kichnięcia.
  • Uczeń wchodząc do świetlicy i  do szatni powinien zdezynfekować ręce.
  • Uczniowie przebywając w przestrzeni wspólnej szkoły powinni dbać o zachowanie dystansu społecznego, nie gromadzić się na korytarzach.
  • Uczniowie powinni myć regularnie ręce: po wejściu do szkoły, przed jedzeniem, po powrocie ze świeżego powietrza, po skorzystaniu z toalety.
  • Uczniowie powinni wypracować przyzwyczajenie do jak najmniejszego kontaktu z przedmiotami czy jakąś powierzchnią.

RODZICE

• Dnia 1 września 2020 r. nie kursują autobusy szkolne, prosimy rodziców o dowiezienie dzieci do szkół. Szczegółowe harmonogramy rozpoczęcia roku szkolnego ogłaszają dyrektorzy poszczególnych szkół (e-dziennik, strona internetowa, e-mail). https://malaszewicze.pl/, http://kobylany.pl/, https://spneple.gminaterespol.pl/.
  • Rozkłady jazdy autobusów do szkół – jak w ubiegłym roku.
  • Uczniowie/dzieci mogą być przyprowadzani do szkoły/przedszkola i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych.
  • Opiekun w przestrzeni wspólnej szkoły/przedszkola powinien zachować dystans społeczny min. 1,5 m i przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).
  • Jeżeli pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia objawy mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowych, w tym w szczególności gorączkę, kaszel, uczeń zostanie odizolowany w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu, zapewniając min. 2 m odległości od innych osób. Rodzice ucznia zostaną niezwłocznie powiadomieni o konieczności odebrania ucznia ze szkoły, dlatego rodzic powinien udostępnić telefony do kontaktu i pilnie odebrać dziecko.
  • Uczeń/dziecko nie powinien zabierać ze sobą do szkoły/przedszkola niepotrzebnych przedmiotów. Ograniczenie to nie dotyczy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w szczególności z niepełnosprawnościami. W takich przypadkach należy dopilnować, aby dzieci nie udostępniały swoich zabawek innym, natomiast opiekunowie dziecka powinni zadbać o regularne czyszczenie (pranie lub dezynfekcję) zabawki, rzeczy.