ZAMIESZKAJ U NAS!

« Luty 2018 »

GMINA TERESPOL OTRZYMAŁA POMOC FINANSOWĄ Z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROLNEGODrukuj

• 17/01/2018 15:27:26

GMINA TERESPOL OTRZYMAŁA POMOC FINANSOWĄ EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROLNEGO NA ZAGOSPODAROWANIE TERENÓW REKREACYJNYCH W GMINIE TERESPOL

GMINA TERESPOL OTRZYMAŁA POMOC FINANSOWĄ EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROLNEGO W dniu 16 stycznia 2018 r. Samorząd Województwa Lubelskiego reprezentowany przez Wicemarszałków Województwa Lubelskiego Grzegorza Kapustę i  Krzysztofa Grabczuka oraz Gmina Terespol reprezentowana przez Wójta  Krzysztofa Iwaniuka oraz Skarbnika Gminy  Wiesławę Szymańską podpisali umowę o przyznaniu pomocy w wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich w ramach PROW na lata 2014-2020 na  zagospodarowanie terenów rekreacyjnych w Gminie Terespol. Kwota pomocy ze środków  Europejskiego Funduszu Rolnego na realizację w/w projektu  wynosi 37 958,00 zł, co stanowi nie więcej niż 63,63 % poniesionych kosztów kwalifikowanych operacji.
W ramach operacji, której przyznano dofinansowanie wykonane zostaną i zamontowane urządzenia rekreacyjne: siłownie zewnętrzne w miejscowościach: Lechuty Duże, Neple, Polatycze i  Zastawek - Osiedle (razem 4 kpl.), parasole ogrodowe z ławkami i stolikiem (5 kpl.) oraz palmy przy kąpielisku w Kobylanach (3 szt.).
Ponadto ze środków budżetowych Gminy Terespol siłownie zewnętrzne powstaną również w miejscowościach: Koroszczyn (2 kpl.), Lebiedziew (1kpl.), Podolanka (1 kpl.) Łęgi (1 kpl.).