Gmina TerespolGmina TerespolGmina TerespolGmina TerespolGmina TerespolGmina TerespolGmina TerespolGmina Terespol

WYKAZ NUMERÓW
Wykaz numerów Urzedu Gminy Terespol
Zadaj Pytanie Wójtowi
Zadaj pytanie dla Wójta!
Odpowiedź
OFERTY INWESTYCYJNE
Oferty Inwestycyjne
GMINA TERESPOL NA FACEBOOK
FACEBOOK
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
GMINNE CENTRUM KULTURY
Gminne Centrum Kultury Katalog ON-LINE
KATALOG ON-LINE
EKO-BUG
EKO-BUG
EKO-BUG
Obsługa osób głuchoniemych
Związek Gmin Wiejskich
Związek Gmin Wiejskich
CENTRALNA EWIDENCJA I INFORMACJA O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

Portal
Portal
Geoportal
EPUAP2PLATFORMA EPUAP2
Skorzystaj z usług publicznychSkorzystaj z usług publicznych
Wrota Lubelszczyzny
ZAMIESZKAJ U NAS!
Zamieszkaj u Nas!
KULTURA BEZ GRANIC 2012
Kultura bez Granic ZOBACZ CAŁY FILM


AKTUALNOŚCI

Zapraszam do odwiedzenia stron internetowych Gminy Terespol, na których zebraliśmy wszelkie informacje wszechstronnie prezentujące zarówno dzisiejsze oblicze gminy jak i jej historię. Stworzyliśmy je z myślą o inwestorach, turystach i mieszkańcach naszej gminy. Mam nadzieję, że wszystkim zainteresowanym przybliżą one naszą "Małą Ojczyznę", umożliwią poznanie naszej historii i pomogą w uzyskaniu niezbędnej wiedzy, oraz przekonają, że właśnie u nas warto inwestować, mieszkać i wypoczywać. Położenie na najważniejszych szlakach komunikacyjnych Europy: magistrali drogowej E-30 i linii kolejowej E-20, w bezpośrednim sąsiedztwie Białorusi i Rosji sprawiło, że staliśmy się interesującym terenem inwestycyjnym na ścianie Wschodniej. Mamy świadomość, że ustanowienie na Bugu zewnętrznej granicy lądowej Unii Europejskiej jeszcze bardziej wzmocni naszą atrakcyjność, czyniąc z nas platformę do wymiany między wschodem a zachodem. Korzystne położenie komunikacyjne, dobrze rozwinięta infrastruktura techniczna, klimat sprzyjający rozwojowi biznesu, stwarzają możliwości dla potencjalnych inwestorów polskich i zagranicznych. Ale gmina to również przepiękny krajobraz nadbużański - piękno Nepli, Krzyczewa, Łęgów, "Szwajcarii Podlaskiej"; sprawia, że jest to doskonałe miejsce dla rozwoju turystyki. W naszej gminie możecie Państwo zobaczyć sąsiadujące ze sobą kościoły rzymsko - katolickie oraz cerkwie unickie i prawosławne, tatarski mizar. Są to trwałe ślady po wielonarodowej i wyznaniowej dawnej Rzeczpospolitej. Zachęcam także do wędrówek po szlakach turystycznych prowadzących przez Park Krajobrazowy "Podlaski Przełom Bugu". Mam nadzieję, że wirtualna wędrówka zachęci Was do odwiedzenia naszej gminy. Zapraszam i życzę miłych wrażeń wszystkim oglądającym nasze strony internetowe i odwiedzającym Gminę.
POLECAMY:

NOWY BIULETYN JUŻ DOSTĘPNY!

POBIERZ BIULETYN INFORMACYJNY URZĘDU GMINY TERESPOL


UTRACIŁEŚ DOKUMENTY? ZASTRZEŻ JE!

UTRACIŁEŚ DOKUMENTY? ZASTRZEŻ JE!


ŚLUBOWANIE I KLASY 2015/2016

ŚLUBOWANIE I KLASY 2015/2016Dzień 16 października był ważnym dniem w życiu naszej szkoły. Tego dnia 33 uczniów klas pierwszych zdało swój pierwszy egzamin i zostało pasowanych na uczniów Zespołu Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach.

Uroczystość uświetnili zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Gminy – Mieczysław Romaniuk, Kierownik ZEAS –Marzena Andrzejuk, Dyrektor GCK – Dorota Szelest, Przewodniczące Rady Rodziców Szkoły i Przedszkola – Ewa Denesiuk i Justyna Krzyżanowska. O przebieg uroczystości zadbał Samorząd Uczniowski.

Pierwszaczki, pod opieką swoich wychowawczyń p. Elżbiety Suszczyńskiej – Ia i p. Elżbiety Kijuk - Ib, z tej okazji przygotowały akademię, którą pięknie przedstawiły. Wszystkim się bardzo podobało. Kulminacyjnym punktem było jednak uroczyste ślubowanie, podczas którego dzieci dzielnie powtarzały tekst przysięgi. Następnie Pani Dyrektor Małgorzata Sowa dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach " i dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion pierwszoklasistów.

Po złożonym przyrzeczeniu uczniowie klasy pierwszej otrzymali plecaki od Wójta Gminy Terespol i drobne upominki od starszych kolegów z klas II i III, oraz najstarszej grupy przedszkolaków, a także Samorządu Uczniowskiego.

Całość ślubowania uwieńczył drobny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Od tej chwili uczniowie klas pierwszych są gotowi do sumiennej pracy w szkole.

Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania uroczystości serdecznie dziękujemy.

ALBUM ZDJĘĆ

/images/news/dscn8646.jpg


WARSZTATY MUZYCZNE

WARSZTATY MUZYCZNE


PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO SZKÓŁ POWIATU BIALSKIEGO ZA ROK SZKOLNY 2014/2015

17 listopada 2015r. w hali Zespołu Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach odbyło się podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Bialskiego. Organizatorem imprezy był Bialski Szkolny Związek Sportowy, Starostwo Bialskie.
 PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO SZKÓŁ POWIATU BIALSKIEGO ZA ROK SZKOLNY 2014/2015Przy akompaniamencie zespołu instrumentalno – wokalnego nastąpiło uroczyste otwarcie oraz powitanie przybyłych gości. Po otwarciu nagrodzono pucharami oraz dyplomami najlepsze szkoły w każdej kategorii. Wręczeniu nagród towarzyszyły występy artystyczne oraz pokazy sportowe. Starosta Bialski wręczył nagrody za współzawodnictwo sportowe dla dyrektorów szkół: A. Maksymiuk  - Szkoła Podstawowa w Woskrzenicach, A. Filipiuk - szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Łomazach, R. Wieczorek - Zespół Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach. Wręczono również nagrodę dla Wiceprzewodniczącego BSZS Stanisława Polaczuk.
Dodatkowo wręczono odznaczenia „Zasłużony dla Powiatu Bialskiego” dla następujących osób: Marta Bednaruk – nauczyciel wychowania fizycznego ZS w Łomazach, Katarzyna Cabaj – nauczyciel wychowania fizycznego w Małaszewiczach, Patrycja Karwowska – nauczyciel Gimnazjum Sportowego nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim, Tomasz Kuć – nauczyciel wychowania fizycznego ZS w Małaszewiczach, Marzena Niedźwiedź – nauczyciel wychowania fizycznego SP w Dobryniu Dużym, Stanisław Sierota – nauczyciel wychowania fizycznego w Ortelu Księżęcym, Aneta Strep - nauczyciel wychowania fizycznego ZPO Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim i Waldemar Wasiluk – nauczyciel wychowania fizycznego ZS w Małaszewiczach.

ALBUM ZDJĘĆ


WYNIKI WSPÓŁZAWODNICTWA:

Szkoły podstawowe do 100 uczniów:
I.       SP Woskrzenice Duże – 524 pkt,
II.      SP Dobryń Duży – 276 pkt,
III.     SP Ortel Książęcy -273 pkt,
IV.     SP Chotyłów – 238 pkt,
V.      SP Huszcza – 194 pkt,
VI.     SP Tłuściec – 137 pkt.

Szkoła podstawowa powyżej 100 uczniów:
I.      SP Łomazy – 1008 pkt,
II.     SP Konstantynów – 964 pkt,
III.    SP Nr 3 Miedzyrzec Podl. – 799 pkt,
IV.    SP Wisznice – 621 pkt,
V.     SP Rokitno – 550 pkt,
VI.    SP Piszczac – 504 pkt.
Gimnazjada:
I.      Gimnazjum Łomazy – 1046 pkt,
II.     Publiczne Gimnazjum nr 1 Piszczac – 851 pkt,
III.    Gimnazjum Sportowe nr 3 Międzyrzec Podl. – 846 pkt,
IV.    Publiczne Gimnazjum nr1 Terespol – 648 pkt,
V.     Publiczne Gimnazjum nr 1 Wisznice 614 pkt,
VI.    Gimnazjum Konstantynów – 585 pkt.
Licealiada:
I.      Zespół Szkół Małaszewicze – 858 pkt,
II.     Liceum Ogólnokształcące Międzyrzec Podl. – 672 pkt,
III.    Liceum Ogólnokształcące Wisznice – 478 pkt,
IV.    Zespół Szkół Ekonomicznych Międzyrzec Podl. – 362 pkt,
V.     Zespół Szkół CKR Leśna Podl. – 221 pkt,
VI.    Zespół Szkół Janów Podlaski.


Projekt Budżetu Gminy na 2016 r.
Informujemy, że w Biuletynie Informacji Publicznej, http://www.ugterespol.bip.lubelskie.pl w zakładce  Budżet Gminy/2015, zamieszczony został projekt budżetu gminy na rok 2016 wraz z uzasadnieniem i materiałami informacyjnymi oraz wieloletnia prognoza finansowa z objaśnieniami przyjętych wartości i wykazem przedsięwzięć.
Wszelkie opinie i uwagi dotyczące budżetu planowanego na kolejny rok prosimy kierować do Skarbnika Gminy p. Wiesławy Szymańskiej pod numer tel.: 83-411-20-21, 83-411-20-23 od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Urzędu Gminy tj. 7.30 - 15.30, do dnia 08.12.2015 r.

Przerwa w dostępie do Internetu, w sieci Hotspotów

   W związku z pracami planowymi operatora telekomunikacyjnego w nocy z 01/02.12.2015r. (wto/śro), uprzejmie informujemy o przerwie w dostępie do Internetu, w sieci Hotspotów, która wystąpi w godz. 00:01 - 06:00.


List z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka (20 listopada)

Ogólnopolski Dneń Praw Dziecka (20 listopada)
List Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka z okazji przypadającego 20 listopada Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Pod linkiem znajduje się także wideo z przesłaniem Rzecznika Praw Dziecka.  Zachęcamy do zapoznania się z treścią.

http://brpd.gov.pl/aktualnosci-listy-rpd/list-z-okazji-ogolnopolskiego-dnia-praw-dziecka-20-listopada


KONSULTACJE PROGRAMÓW POLITYKI ZDROWOTNEJ, ROZEZNANYCH POTRZEB ZDROWOTNYCH I STANU ZDROWIA MIESZKAŃCÓW WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO

27 października 2015 r. Zarząd Województwa Lubelskiego podjął uchwałę w sprawie konsultacji dotyczących programów polityki zdrowotnej, rozeznanych potrzeb zdrowotnych i stanu zdrowia mieszkańców województwa lubelskiego zawartych w opracowaniu pn.: „Ocena stanu zdrowia oraz określenie potrzeb zdrowotnych mieszkańców województwa lubelskiego na potrzeby opracowywania programów polityki zdrowotnej realizowanych przez Samorząd Województwa Lubelskiego w latach 2016-2021”.
W związku z powyższym Wójt Gminy Terespol zwraca się z prośbą do Mieszkańców Gminy o przedstawianie do dnia 27 listopada br. opinii w sprawie w/w opracowania. Uwagi proszę zgłaszać na piśmie na adres urzędu lub adres mailowy wojt@terespol.ug.gov.pl  
Z dokumentami wyznaczającymi kierunek oddziaływań profilaktycznych można zapoznać się na stronie www.lubelskie.pl w zakładce Ochrona zdrowia – Aktualności a także poniżej:
Uchwała Zarządu Województwa Lubelskiego nr LXII/1294/2015 z dnia 27 października 2015 r.

 


ODZNACZENIA W NADBUŻAŃSKIM ODDZIALE STRAŻY GRANICZNEJ

/images/news/img_20151116_0002.pngW dniu 13 listopada 2015 br. roku o godzinie 13.00 w Muzeum Ziemi Chełmskiej odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W tym uroczystym dniu Minister Spraw Wewnętrznych nadała Medale za Zasługi dla Straży Granicznej.  Wśród odznaczonych Decyzją Ministra MSW brązowym medalem został również uhonorowany Krzysztof Iwaniuk Wójt gminy Terespol.

Ponadto Odznaką Straży Granicznej, nadawaną przez Komendanta Głównego SG, uhonorowano czternastu funkcjonariuszy. Honorową Odznakę Nadbużańskiego Oddziału SG nadano 55 funkcjonariuszom. Komendant NOSG gen. bryg. SG Wojciech Skowronek przypomniał, że dzień 11 listopada to nie tylko odzyskanie niepodległości, ale również jest to święto Służby Cywilnej i zarazem Pracownika Straży Granicznej.

/images/news/img_20151116_0001.jpg


VII SESJA RADY GMINY TERESPOL

Sesja rady29 października   2015 r. w Urzędzie Gminy Terespol odbyła się VII Sesja Rady Gminy Terespol, której przewodniczył Pan Mieczysław Romaniuk.

W początkowej części posiedzenia Wójt Gminy Terespol Pan Krzysztof Iwaniuk przedstawił sprawozdanie z bieżącej działalności w formie prezentacji multimedialnej, które obejmowało zadania inwestycyjne realizowane na terenie gminy za okres od ostatniej Sesji.

W dalszej części posiedzenia Radni Gminy Terespol podjęli uchwały:

  • w sprawie pomocy i zabezpieczenia środków finansowych na realizację zadania inwestycyjnego Gminy Janów Podlaski.
  • w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu Statutu Gminy Terespol.
  • w sprawie zaliczenia drogi do kategorii dróg gminnych i ustalenia jej przebiegu.
  • w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Terespol dla części miejscowości Koroszczyn.
  • w sprawie pomocy i zabezpieczenia środków finansowych na realizację zadania inwestycyjnego Gminy Zalesie.

Zachęcamy do zapoznania się tekstami podjętych uchwał, które dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy pod adresem www.ugterespol.bip.lubelskie.pl jak również na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy.

W końcowej części posiedzenia Przewodniczący Rady Gminy Pan Mieczysław Romaniuk oraz Wójt Gminy Terespol Pan Krzysztof Iwaniuk pogratulowali Paniom z Koła Aktywnych Kobiet z Łobaczewa Małego, które zostały laureatem tegorocznego konkursu "Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów zdobywając  Perłę 2015 za najlepszą polską regionalną potrawę . Daniem, które zyskało uznanie jurorów i przyniosło Kołu Aktywnych Kobiet to prestiżowe wyróżnienie, były golasy z kaszy gryczanej z serem. Osoby uczestniczące w posiedzeniu Sesji zostały zaproszone do degustacji nagrodzonej potrawy.

Sesja rady


OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W GMINIE TERESPOL

PomnikPamięć o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny dokonuje się przede wszystkim poprzez pielęgnowanie tradycji narodowych, dlatego też dzień 11 listopada w Gminie Terespol świętowany był w tym roku w sposób szczególny.  
O godzinie 15:00 wszyscy uczestnicy obchodów zgromadzili się przy Pomniku Niepodległości i Nieznanego Żołnierza w Koroszczynie. Każdy został udekorowany kotylionem, uczniowie Z.S im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach zaciągnęli wartę honorową, a następnie zapalono znicze i złożono wieńce. Swoją obecnością zaszczycili tego dnia przedstawiciele służb mundurowych Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Radna Powiatu Bialskiego Pani Elżbieta Iwaniuk, Przewodniczący Rady Gminy Terespol Pan Mieczysław Romaniuk, Dyrektorzy Szkół z Małaszewicz, Kobylan i Nepli oraz Radni i Sołtysi Gminy Terespol. Całości uroczystych obchodów dopełniły dźwięki werbli oraz wystrzał z armaty, który tym samym zakończył część oficjalną.
Wiedząc jak cenną wartością jest patriotyzm, Komitet Organizacyjny chcąc zachęcić do świętowania jak największą ilość osób, bezpośrednio po części oficjalnej zaprosił wszystkich zebranych na ognisko z poczęstunkiem, które odbyło się na terenie świetlicy wiejskiej w Koroszczynie. Frekwencja wręcz zaskoczyła Organizatorów. Doskonale zorganizowane Panie ze Stowarzyszenia Kobiet Koroszczyn częstowały gorącym bigosem oraz grochówką. Ponadto można było upiec kiełbaskę przy ognisku, przy którym zebrały się dzieci, młodzi oraz starsi. W blasku ognia i pochodni, przy akompaniamencie Zespołu Hard GOCK i akordeonu Pana Andrzeja Maziejuka rozbrzmiewały pieśni patriotyczne i żołnierskie.Czytaj więcej...

ALBUM ZDJĘĆ


OBWIESZCZENIE

OBWIESZCZENIE


NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

/images/news/212.jpg

Album zdjęć Album zdjęć
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W WARSZAWIE NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W KOROSZCZYNIE

OGŁOSZENIE O PRZETARGU

OGŁOSZENIE O PRZETARGU

Na podstawie art. 38 ust. 1 i 2, , art. 40 ust. 1 pkt. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami /Dz. U. z 2015 r. Nr 102 poz. 651 z późn. zm./ § 3, 4, 6 ust. 1, 3 i 7 i § 13 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 roku w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości /Dz. U. Nr 207 poz. 2108 z późn. zm./ Wójt Gminy Terespol ogłasza pierwszy przetarg ustny ograniczony na zbycie nieruchomości, stanowiącej własność Gminy Terespol.

Przedmiotem sprzedaży jest działka Nr 448/2 o powierzchni 0,0292 ha, położona w miejscowości Kobylany, objęta Księgą Wieczystą LU1B/00057713/6, - księga wieczysta - nie zawiera wpisów dotyczących obciążenia nieruchomości ograniczonymi prawami rzeczowymi, jak i hipoteką.

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego działka nr 448/2 znajduje się na terenie o symbolu 0 30 KD – ulice dojazdowe.

 Przedmiotowa nieruchomość składa się z niezabudowanej działki gruntu, położonej w pobliżu ul. Słonecznej, w obrębie Kobylany, posiada kształt nieregularny, przybliżony do prostokąta.   W pobliżu działki przebiegają urządzenia infrastruktury technicznej: energetyczna, wodociągowa, kanalizacyjna.

Uczestnik przetargu (pełnomocnik) zobowiązany jest przedłożyć komisji przetargowej dowód wpłaty wadium, dowód tożsamości. W przypadku gdy uczestnikiem przetargu jest osoba prawna, osoba upoważniona do reprezentowania uczestnika powinna przedłożyć do wglądu aktualny wypis z KRS, a osoba prowadząca działalność gospodarczą zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej. Jeżeli uczestnik przetargu jest reprezentowany przez pełnomocnika, konieczne jest przedłożenie oryginału pełnomocnictwa notarialnego upoważaniającego do działania na każdym etapie postępowania przetargowego.

W przypadku małżonków do dokonania czynności przetargowych konieczna jest obecność obojga małżonków lub jednego z nich ze stosownym pełnomocnictwem drugiego małżonka zawierającym zgodę na odpłatne nabycie nieruchomości.

Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 6 200,00 zł brutto.

Wysokość wadium wynosi 10% ceny wywoławczej tj. 620,00 zł.

Postąpienie minimalne wynosi nie mniej niż 1% z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych.

Przetarg odbędzie się w dniu 14 grudnia 2015 r. o godz. 11.00 w siedzibie Urzędu Gminy Terespol, Kobylany, Plac Ryszarda Kaczorowskiego 1, sala konferencyjna nr 32, II piętro.

Z uwagi na ograniczoną możliwość zagospodarowania nieruchomości będącej przedmiotem sprzedaży, przetarg jest ograniczony do właścicieli oraz współwłaścicieli nieruchomości przyległych, tj. działek nr 411/5, 451, 450, obręb Kobylany.

Osoby zamierzające wziąć udział w przetargu zobowiązane są do złożenia pisemnego zgłoszenia swojego uczestnictwa w przetargu, aktualnego wypisu z ewidencji gruntów potwierdzającego tytuł własności do sąsiednich nieruchomości, oraz dowodu wpłaty wadium w terminie do dnia 07 grudnia 2015 r. Czytaj więcej...

PANEL DLA NIEDOWIDZĄCYCH


Biuletyn Informacji Publicznej
BIP
KARTA DUŻEJ RODZINY
KARTA DUŻEJ RODZINY
UTRACIŁEŚ DOKUMENTY?
NOWY SYSTEM ODBIORU ODPADÓW
ODPADY

HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
MAPA ZAGROŻENIA POWODZIOWEGO
HYDROPORTAL PUBLIKUJACY MAPY ZAGROŻENIA I RYZYKA POWODZIOWEGO
HYDROPORTAL PUBLIKUJACY MAPY ZAGROŻENIA I RYZYKA POWODZIOWEGO
Mapa burzowa Polski
SPRAWDŹ WYŁADOWANIA ATMOSFERYCZNE
PROGNOZA POGODY
Pogoda
REALIZACJA PROJEKTU RPO WL 2007-2013
Projekty RPO WL 2007-2013
GALERIA ZDJĘĆ

HARMONOGRAM PRAC „PRZEBUDOWA ULICY KOLEJARZY W MAŁASZEWICZACH”
BADAM SIĘ, WIĘC MAM PEWNOŚĆ
BADAM SIĘ, WIĘC MAM PEWNOŚĆ
Pogoda w Gminie Terespol
KANAŁ RSS
RSS