Gmina TerespolGmina TerespolGmina TerespolGmina TerespolGmina TerespolGmina TerespolGmina TerespolGmina Terespol
NAWIGACJA
WYKAZ NUMERÓW
Wykaz numerów Urzedu Gminy Terespol
Zadaj Pytanie Wójtowi
Zadaj pytanie dla Wójta!
Odpowiedź
OFERTY INWESTYCYJNE
Oferty Inwestycyjne
GMINA TERESPOL NA FACEBOOK
FACEBOOK
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
GMINNE CENTRUM KULTURY
Gminne Centrum Kultury Katalog ON-LINE
KATALOG ON-LINE
EKO-BUG
EKO-BUG
EKO-BUG
Obsługa osób głuchoniemych
Związek Gmin Wiejskich
Związek Gmin Wiejskich
CENTRALNA EWIDENCJA I INFORMACJA O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

Portal
Portal
Geoportal
EPUAPPLATFORMA EPUAP
Wrota Lubelszczyzny
ZAMIESZKAJ U NAS!
Zamieszkaj u Nas!
KULTURA BEZ GRANIC 2012
Kultura bez Granic ZOBACZ CAŁY FILM


AKTUALNOŚCI

Zapraszam do odwiedzenia stron internetowych Gminy Terespol, na których zebraliśmy wszelkie informacje wszechstronnie prezentujące zarówno dzisiejsze oblicze gminy jak i jej historię. Stworzyliśmy je z myślą o inwestorach, turystach i mieszkańcach naszej gminy. Mam nadzieję, że wszystkim zainteresowanym przybliżą one naszą "Małą Ojczyznę", umożliwią poznanie naszej historii i pomogą w uzyskaniu niezbędnej wiedzy, oraz przekonają, że właśnie u nas warto inwestować, mieszkać i wypoczywać. Położenie na najważniejszych szlakach komunikacyjnych Europy: magistrali drogowej E-30 i linii kolejowej E-20, w bezpośrednim sąsiedztwie Białorusi i Rosji sprawiło, że staliśmy się interesującym terenem inwestycyjnym na ścianie Wschodniej. Mamy świadomość, że ustanowienie na Bugu zewnętrznej granicy lądowej Unii Europejskiej jeszcze bardziej wzmocni naszą atrakcyjność, czyniąc z nas platformę do wymiany między wschodem a zachodem. Korzystne położenie komunikacyjne, dobrze rozwinięta infrastruktura techniczna, klimat sprzyjający rozwojowi biznesu, stwarzają możliwości dla potencjalnych inwestorów polskich i zagranicznych. Ale gmina to również przepiękny krajobraz nadbużański - piękno Nepli, Krzyczewa, Łęgów, "Szwajcarii Podlaskiej"; sprawia, że jest to doskonałe miejsce dla rozwoju turystyki. W naszej gminie możecie Państwo zobaczyć sąsiadujące ze sobą kościoły rzymsko - katolickie oraz cerkwie unickie i prawosławne, tatarski mizar. Są to trwałe ślady po wielonarodowej i wyznaniowej dawnej Rzeczpospolitej. Zachęcam także do wędrówek po szlakach turystycznych prowadzących przez Park Krajobrazowy "Podlaski Przełom Bugu". Mam nadzieję, że wirtualna wędrówka zachęci Was do odwiedzenia naszej gminy. Zapraszam i życzę miłych wrażeń wszystkim oglądającym nasze strony internetowe i odwiedzającym Gminę.
ZAPRASZAMY NA:

III LETNI FESTIWAL BIEGÓW "WROTA WOLNOŚCI"

III LETNI FESTIWAL BIEGÓW "WROTA WOLNOŚCI"

REGULAMIN III LETNIEGO FESTIWALU BIEGÓW "WROTA WOLNOŚCI"

FORMULARZ ZGŁOSZENIA

OŚWIADCZENIE

TRASA BIEGÓW

LISTA STARTOWA


ELEKTRONICZNE KONSULTACJE BLGD

http://gminaterespol.pl//images/news/blgd.jpg

Bialskopodlaska Lokalna Grupa Działania informuje, że w związku z rozpoczęciem prac nad przygotowaniem Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014 - 2020, uruchomiła elektroniczne konsultacje pod adresem: konsultacje@blgd.eu

 

Elektroniczne konsultacje mają  na celu bieżące kontaktowanie się w najważniejszych kwestiach i przemyśleniach dotyczących kreowania kierunków rozwoju obszaru objętego LSR oraz informowania nas o problemach jakie występują na terenie gminy z propozycją ich rozwiązania.

Wszystkich aktywnych mieszkańców zapraszamy do przesyłania wszelkich spostrzeżeń i pomysłów na powyższy adres.


IX FESTYN OGÓRKOWY - FOTORELACJA

http://gminaterespol.pl////images/photoalbum/album_362/img_5031.jpg


ODBIORY WODY W MIEJSCOWOŚCI KOBYLANY

www.ekobug.plSpółka Eko-Bug z siedzibą w Kobylanach informuje, iż w dniu 24 sierpnia od godz. 9.00 do godz. 14.00 nastąpi wyłączenie wody w miejscowości Kobylany, które związane jest z włączeniem nowego przyłącza wodociągowego do gminnej sieci wodociągowej.

Mieszkańcy zamieszkali przy ul. Słonecznej (po prawie i lewej stronie) od nr 66 do nr 124 oraz od Sklepu GS przy ul. Słonecznej 122 do nr 103, w tym również firmy i instytucje publiczne zlokalizowane przy ul. Słonecznej od nr 66 oraz 122 do przejazdu kolejowego, będą wyłączone z dostępu do gminnego systemu wodociągowego.

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy mieszkańców oraz firmy o przygotowanie zapasów wody.


ZNALEZIONO ROWER W TERESPOLU


Komisariat Policji w Terespolu zwraca się z prośbą o podanie do publicznej wiadomości informacji o znalezieniu w Terespolu przy ul. Sportowej roweru typu damka, koloru zielonego o nazwie Apollo.

Więcej informacji pod nr telefonu: (83) 3756226.


APEL WÓJTA GMINY TERESPOL W ZWIĄZKU Z TEGOROCZNĄ SUSZĄ

Wykaszanie trawy

Wójt Gminy Terespol w trosce o bezpieczeństwo pożarowe oraz o estetyczny wygląd naszej Gminy, zwraca się do właścicieli, zarządców, dzierżawców, użytkowników wieczystych i posiadaczy nieruchomości z apelem o bieżące wykaszanie traw i chwastów na swoich działkach.

Poza zagrożeniem pożarowym, spowodowanym tegoroczną suszą, wysiew  chwastów z zaniedbanych terenów stanowi dużą uciążliwość dla działek sąsiednich.

W przypadku występowania roślin inwazyjnych jaką jest między innymi barszcz kaukaski, brak działań może powodować zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego.

Wójt Gminy Terespol


ZAPROSZENIE

zaproszenie


KOMUNIKAT DYREKTORA ARR OT LUBLIN Z DN. 11.08.2015

krowaAgencja Rynku Rolnego Oddział Terenowy w Lublinie informuje, że w dniach 13 sierpnia do 11 września br. będzie przyjmowała wnioski od rolników w sprawie rozłożenia na nieoprocentowane raty opłaty za przekroczenie kwot indywidualnych w produkcji mleka w roku kwotowym 2014/2015.Pomoc będzie miała charakter pomocy de minimis w rolnictwie.Formularz wniosku jest dostępny na stronie internetowej Agencji Rynku Rolnego: http://www.arr.gov.pl/data/00069/kml_p14_f2.pdf


Szczegółowe informacje dotyczące pomocy można uzyskać pod numerem telefonu w Oddziale Terenowym ARR w Lublinie nr telefonu: 81 53 63 700 wew.711, 713 lub 717.


OBWIESZCZENIE WOJEWODY LUBELSKIEGO

OBWIESZCZENIE WOJEWODY

OBWIESZCZENIE WOJEWODY


III PÓŁMARATON „DO CIEBIE MATKO BIEGNĘ...”

III PÓŁMARATON „DO CIEBIE MATKO BIEGNĘ...”

www.polmaraton.gminaterespol.pl


INFORMACJA

/images/news/upal_0.jpgWójt Gminy Terespol informuje, że można zgłaszać szkody powstałe w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej spowodowanej przez suszę, huragan, deszcz nawalny i grad.

Poszkodowani rolnicy proszeni są o zgłaszanie szkód telefonicznie do dnia 13 sierpnia 2015r. do godz. 15:00 pod nr telefonu: 83 411 20 31 lub 83 411 20 34.

Ponadto, zgodnie z pismem Wojewody Lubelskiego informuję, że pomoc dla rolników poszkodowanych suszą nastąpi pod warunkiem stwierdzenia na obszarze gminy wystąpienia zagrożenia suszą rolniczą przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach. Do dnia dzisiejszego w żadnej gminie województwa lubelskiego nie stwierdzono takiego zagrożenia.

OŚWIADCZENIA DOTYCZĄCE STRAT INWESTYCYJNYCH

Wójt Gminy Terespol


Ułatwienie Startu Młodym Rolnikom - szkolenie

Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli

SZKOLENIE ROLNIKÓW

Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli informuje, że w dniu 17.08.2015r. o godz. 10.00

w Świetlicy Wiejskiej w Koroszczynie ul. Piłsudskiego 40 odbędzie się szkolenie dla rolników. Temat szkolenia:    „Ułatwienie Startu Młodym Rolnikom”
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.


GRY DRUŻYNOWE W XIII GRAND PRIX U16 W EISSTOCKU

ALBUM ZDJĘĆ


WAKACYJNA ZABAWA RODZINNA W MAŁASZEWICZACH MAŁYCH

WAKACYJNA ZABAWA RODZINNA W MAŁASZEWICZACH DUŻYCH

ALBUM ZDJĘĆ


GMINA TERESPOL Z LOTU PTAKA

GMINA TERESPOL Z LOTU PTAKA

GALERIA ZDJĘĆ

PANEL DLA NIEDOWIDZĄCYCH


Biuletyn Informacji Publicznej
BIP
REFERENDUM OGÓLNOKRAJOWE
Referendum ogólnokrajowe
KARTA DUŻEJ RODZINY
KARTA DUŻEJ RODZINY

HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
MAPA ZAGROŻENIA POWODZIOWEGO
HYDROPORTAL PUBLIKUJACY MAPY ZAGROŻENIA I RYZYKA POWODZIOWEGO
HYDROPORTAL PUBLIKUJACY MAPY ZAGROŻENIA I RYZYKA POWODZIOWEGO
Mapa burzowa Polski
SPRAWDŹ WYŁADOWANIA ATMOSFERYCZNE
PROGNOZA POGODY
Pogoda
Kontakt
Kontakt
REALIZACJA PROJEKTU RPO WL 2007-2013
Projekty RPO WL 2007-2013
GALERIA ZDJĘĆ

HARMONOGRAM PRAC „PRZEBUDOWA ULICY KOLEJARZY W MAŁASZEWICZACH”
BADAM SIĘ, WIĘC MAM PEWNOŚĆ
BADAM SIĘ, WIĘC MAM PEWNOŚĆ
Pogoda w Gminie Terespol
KANAŁ RSS
RSS