ISKRY NIEPODLEGŁEJ ROZŚWIETLIŁY GMINĘ TERESPOLDrukuj

• 18/03/2024 10:24:24

Z inicjatywy Wójta Gminy Terespol, Pana Krzysztofa Iwaniuka w dniach 13-15 marca 2024 roku na placu przed Urzędem Gminy w Terespolu odbyło się wyjątkowe wydarzenie jakim było - mobilne widowisko edukacyjne "Iskry Niepodległej" oraz „Wirtualny Teatr Historii Niepodległa”. Oba te wydarzenia cieszyły się ogromnym powodzeniem, zgromadziły liczne grono mieszkańców i młodzieży, nie tylko ze szkół z terenu naszej gminy, ale i sąsiednich. Wystawę odwiedziło ponad 600 osób.

"Iskry Niepodległej" to multimedialne widowisko Biura "Niepodległa", które w nowoczesny sposób prezentuje sylwetki ojców niepodległości, sportowców, podróżników, ludzi kultury, naukowców czy społeczników. Spektakl porusza kwestie energii, zdobyczy techniki, solidarności społecznej, eksploracji Ziemi i kosmosu.

"Iskry Niepodległej" to nie tylko opowieści o polskich bohaterach, ale również imponujące widowisko multimedialne. Nowoczesne technologie wizualne, animacje i dźwięki sprawiają, że historia staje się żywa i wciągająca. Dodatkowo, zwiedzający mogli skorzystać z aplikacji mobilnej z rozszerzoną rzeczywistością, która pozwalała poznać więcej szczegółów na temat prezentowanych postaci i wydarzeń.

Udział młodzieży w wydarzeniu "Iskry Niepodległej" w Gminie Terespol był doskonałą okazją do poznania historii Polski w nowy, angażujący sposób. Spektakl uświadomił młodym ludziom, jak wiele zawdzięczamy poprzednim pokoleniom i jak ważna jest pamięć o ich dokonaniach.

"Iskry Niepodległej" to bez wątpienia ważne wydarzenie dla lokalnej społeczności. Widowisko wzbudziło duże zainteresowanie i z pewnością na długo pozostanie w pamięci jego uczestników.

Dziękujemy Panu Markowi Cydejko Prezesowi spółki Eko-Bug za nieodpłatne udostępnienie autokarów na dowóz uczniów na pokazy "Iskry Niepodległej".

Dzięki Pana życzliwości uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w tym niezwykłym wydarzeniu, które było dla nich nie tylko lekcją historii, ale również okazją do refleksji nad wartościami takimi jak patriotyzm, odwaga i poświęcenie.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w "Iskrach Niepodległej" i "Wirtualnym Teatrze Historii Niepodległa", a szczególności dla Biura „Niepodległa” za przyjazd do naszej gminy z wystawą i teatrem wirtualnym.

Dziękujemy za to, że podzieliliście się Państwo z nami tą wyjątkową wystawą, która jest doskonałym przykładem tego, jak w nowoczesny i angażujący sposób można kształtować postawy patriotyczne wśród młodego pokolenia.