WSPÓLNE CELE- WSPÓLNE DZIAŁANIEDrukuj

• 10/11/2009 13:34:51

WSPÓLNE CELE- WSPÓLNE DZIAŁANIE

Została zakończona inwestycja pn. „Przebudowa drogi gminnej nr 000821L łączącej drogę krajową nr 2 z portem PKP Małaszewicze” zrealizowana w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 – 2011.

Images: WOCPrzedmiotem inwestycji była przebudowa drogi gminnej nr 000821L stanowiącej jedyny dojazd do Wolnego Obszaru Celnego, terminali przeładunkowych i zakładu produkcyjnego, a w zakresie ruchu ciężkiego, jedyny dojazd do Portu PKP Małaszewicze, Projektowanego Centrum Logistycznego i Granicznego Punktu Odpraw Weterynaryjnych i Fitosanitarnych. Droga nie była przystosowana do ruchu ciężkiego i wymagała generalnej przebudowy z uwagi na swój stan techniczny i duże obciążenie ruchem pojazdów ciężarowych. Stan taki stanowił poważne ograniczeniem w rozwoju istniejących podmiotów
i hamulec w napływie kapitału inwestycyjnego.
Droga o długości 1590,5 m kosztowała ogółem 5.295.000 zł, i po połowie została sfinansowana ze środków budżetu państwa i budżetu gminy Terespol. Dofinansowanie z programu rządowego popularnie nazywanego „schetynówką” było możliwe miedzy innymi dzięki zawartym umowom partnerskim z  podmiotami gospodarczymi zlokalizowanymi w obrębie portu.
Images: WOCW ramach zadania wykonano jezdnię z nawierzchni asfaltowej o szerokości 7m i nośności 100kN/oś, ciąg pieszo-jezdny, umocnione pobocza, przejazd kolejowy oraz z własnych środków wybudowano oświetlenie uliczne.
Prognozuje się, że przebudowa tej drogi, poza poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego, skróceniem czasu przejazdu pojazdów mechanicznych, zmniejszeniem emisji spalin i hałasu do środowiska, w bezpośredni sposób poprawi atrakcyjność inwestycyjną województwa, zintensyfikuje działalność gospodarczą funkcjonujących firm, a także w bardzo istotny sposób usprawni obsługę terminali przeładunkowych, Wolnego Obszaru Celnego przez służby ratunkowe, ochrony i służby graniczne.

Opracowanie – UG Terespol

Oficjalne otwarcie drogi odbyło się w dniu 11 listopada br. o godz. 13.00. przy wjeździe na Wolny Obszar Celny Małaszewicze. Zapraszamy do oglądania zdjęć z otwarcia.