MENU

SKRZYNKA PODAWCZA

EPUAP2
ePUAP ESP:
/2074hufjl4/skrytka

WYKAZ NUMERÓW

Wykaz numerów Urzedu Gminy Terespol

ZADAJ PYTANIE WÓJTOWI

OFERTY INWESTYCYJNE

GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

GMINNE CENTRUM KULTURY


Gminne Centrum Kultury

EKO-BUG

ZWIĄZEK GMIN WIEJSKICH

CEIDG

CENTRALNA EWIDENCJA I INFORMACJA O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

mikroporady.pl

SKORZYSTAJ Z USŁUG PUBLICZNYCH

PROJEKT WROTA LUBELSZCZYZNY


Wrota LubelszczyznyPANEL DLA NIEDOWIDZĄCYCH


Standardowa

Niedowidzący

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ


BIP

Transmisja online RADY GMINY TERESPOL


Sesja on-line

OSTRZEŻENIE POGODOWE

BIP

Zadania współfinansowane z państwowych funduszy celowych i budżetu państwa


Projekty fundusze celowe

Projekty współfinansowane przez Unię Europejską


Projekty UE

MIGAM PANEL

Obsługa osób głuchoniemych

USŁUGI OBYWATEL.GOV.PL

KARTA DUŻEJ RODZINY

KARTA DUŻEJ RODZINY

GMINNY PORTAL MAPOWY

Gminny Portal Mapowy

PORTAL MAPOWY

Geoportal

BADAM SIĘ, WIĘC MAM PEWNOŚĆ


BADAM SIĘ, WIĘC MAM PEWNOŚĆ

POGODA

POLECAMY:

XII PRZEGLĄD FOLKLORYSTYCZNY „KULTURA BEZ GRANIC”Drukuj

  • 07/07/2015 08:37:52

5 lipca 2015 r. na terenie rekreacyjnym przy kąpielisku w Kobylanach miała miejsce XII edycja PRZEGLĄDU FOLKLORYSTYCZNEGO pn. „KULTURA BEZ GRANIC”, której organizatorami był Urząd Gminy Terespol oraz Gminne Centrum Kultury z siedzibą w Kobylanach.
Impreza rozpoczęła się od rozstrzygnięcia konkursu „Piękne bo bialskie”, w którym zostały nagrodzone i wyróżnione najpiękniejsze ogrody w Gminie Terespol. W ramach uroczystości można było obejrzeć dorobek kulturalny lokalnych oraz białoruskich twórców ludowych w dziedzinie rękodzieła, prezentacje sprzętu i działań PSP, Policji, Straży Granicznej i Pogotowia Ratunkowego.
Kultura bez granic 2015Była to  również doskonała okazja do promocji stoisk o charakterze: informacyjno – promocyjnym, promocyjno – turystycznym, kulinarnym itp. Tradycyjnie ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży cieszył się Lisek - maskotka Gminy Terespol. Dodatkowymi atrakcjami było: wesołe miasteczko, stoiska z zabawkami i słodyczami, przejażdżki motorówką po kąpielisku oraz motocykliści z klubu  F. G. Monsters z Białej Podlaskiej. W tym roku na scenie wystąpił zespół Disco Polo BASTA, a ponadto lokalne zespoły muzyczne i taneczne działające przy Gminnym Centrum Kultury: „Hard Gock”, „East Border Crew’, „ZTL Obertas”, „Białe Anioły”, a także zespoły zza wschodniej granicy: Orkiestra dęta miasta Brześć oraz polonijny, dziecięcy zespół „Karolinka” z Brześcia.
Niewątpliwie największą gwiazdą tego wieczoru była Beata Kozidrak z zespołem BAJM.
Podczas koncertu można było usłyszeć ich największe przeboje, m.in.: „Nie ma wody na pustyni”, „Biała Armia”, „Myśli i słowa”, „Szklanka wody”, „Dwa serca, dwa smutki”, itp. Impreza jak co roku skupiła wielu gości nie tylko z powiatu bialskiego ale również z sąsiednich powiatów i województw. Uwieńczeniem wspaniałego koncertu gwiazdy wieczoru był zjawiskowy pokaz sztucznych ogni oraz dyskoteka prowadzona przez DJ Fantomasza. Organizatorzy XII edycji przeglądu folklorystycznego pn. „Kultura bez granic” serdecznie dziękują: PSP, Policji, Pogotowiu Ratunkowemu, funkcjonariuszom Straży Granicznej, strażakom z OSP gmina Terespol, pracownikom UG Terespol.
Równie gorące podziękowania należą się Radnym i sołtysom z gminy Terespol oraz paniom z kół gospodyń wiejskich z Koroszczyna i Łobaczewa Małego oraz Pani Halinie Ostapczuk za możliwość degustacji regionalnych potraw. Dziękujemy również  firmom: Agrostop II, Bard z Kobylan, Hotel pod Dębami oraz sponsorom: Firmie PPHU Transbet, Polskiemu Konsorcjum Gospodarczemu SA, Nadleśnictwu Chotyłów, Eko – Bug, PUH Agrostop Sp. Z o. o.

/images/photoalbum/album_357/dsc_2743_t2.jpgGaleria zdjęć

74,606,557 unikalne wizyty