„KOBIETO, OBROŃ SIĘ SAMA”Drukuj

• 04/02/2010 11:38:10
„KOBIETO, OBROŃ SIĘ SAMA”

Gminny Ośrodek Kultury w Koroszczynie zaprasza wszystkie panie do udziału w szkoleniu pod nazwą : „KOBIETO, OBROŃ SIĘ SAMA”.
Celem projektu jest uświadomienie kobietom, że istnieje realna możliwość skutecznej obrony w sytuacji zagrożenia. Odpowiednia reakcja na niespodziewany atak może uratować zdrowie, a czasem nawet życie. Podczas trwania projektu zostanie przedstawiony i przeprowadzony   cykl szkoleń z zakresu samoobrony dla wszystkich kobiet chcących zwiększyć pewność siebie i swoje bezpieczeństwo na ulicy. Uczestnicy kursu poznają podstawowe praktyczne umiejętności obrony przed atakiem silniejszego napastnika. Przewidziany w programie szkolenia zestaw podstawowych trików i chwytów jest w stanie dość szybko opanować przeciętnie sprawna kobieta. Poza tym podczas szkolenia zostaną przedstawione podstawy prawne obrony koniecznej, wprowadzenie dotyczące anatomii i fizjologii z uwzględnieniem budowy i funkcjonowania układu ruchu oraz układu nerwowego. Odbędą się także spotkania ze specjalistąÂ  poruszające psychologiczne aspekty napaści, zachowań w takich zdarzeniach oraz praktyczne zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, które poprowadzi wykwalifikowany ratownik medyczny.
W szkoleniu mogą wziąć udział wszystkie chętne kobiety. Osoby chętne do udziału w szkoleniu  mogą zapisywać się   osobiście w Gminnym Ośrodku Kultury w Koroszczynie lub pod nr tel.0833762538 od poniedziałku do soboty w godz. 8.00-18.00 do dnia 27 lutego 2010r.
Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Pierwszeństwo uczestnictwa mają osoby z gminy Terespol. W przypadku dużej liczby chętnych zostaną utworzone kolejne grupy.
Czas trwania szkolenia: 3 miesiące , zajęcia  odbywać się będą 2 razy w tygodniu po 2 godziny.
Rozpoczęcie szkolenia w dniu 01 marca 2010 r.(poniedziałek) o godz. 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Koroszczynie