INFORMACJA Z PGE Dystrybucja S.A. Odział LublinDrukuj

• 28/12/2018 15:03:59

PGEPGE Dystrybucja SA Oddział Lublin w ramach podstawowej działalności wykonuje przebudowy, rozbudowy i modernizacje stacji i linii wchodzących w skład sieci elektroenergetycznej. Prawidłowa eksploatacja wpływa na zmniejszenie zagrożenia awariami i zwiększa bezpieczeństwo dostaw energii dla mieszkańców z terenu naszego działania.

Ze względu na charakter wykonywanych prac remontowo - eksploatacyjnych wymagane może być wyłączenie pewnych elementów sieci i w związku z tym wstrzymanie na kilka, a nawet kilkanaście godzin, dostaw energii dla odbiorców na danym terenie. Zdajemy sobie sprawę, że każda przerwa w dostawie prądu jest dla odbiorców uciążliwa i dezorganizuje codzienne życie. W związku z tym staramy się tak zorganizować prace w terenie, aby nie powodowały przerw w dostawie energii lub trwały możliwie jak najkrócej.

PGE Dystrybucja S.A. Oddział Lublin, realizując obowiązki nałożone prawem na Operatora Systemu Dystrybucyjnego Elektroenergetycznego powiadamia odbiorców z co najmniej pięciodniowym wyprzedzeniem o terminach i czasie planowanych przerw w dostarczaniu energii elektrycznej poprzez umieszczenie stosownych informacji na swojej stronie internetowej pod adresem https://pgedystrybucja.pl/ . Dodatkowo informacje dostępne są również pod numerem telefonu 991 w formie komunikatów głosowych. Dla większości przypadków planowanych wyłączeń stosujemy również wywieszanie plakatów w terenie w miejscach zwyczajowo przyjętych.

PGE Dystrybucja S.A. rozpoczęła realizację zadania zmierzającego do indywidualnego powiadamiania odbiorców na telefony komórkowe o planowanych przerwach w dostarczaniu energii elektrycznej. Aktualnie jest możliwe indywidualne powiadamianie na adres e-mail poprzez zamówienie bezpłatnego newslettera z informacjami o planowanych wyłączeniach - poprzez wypełnienie krótkiego formularza dostępnego na stronie internetowej PGE Dystrybucja S.A. (link: https://pgedystrybucja.pl/wylaczenia/Newsletter-z-informacjami-o-wylaczeniach).Mając na względzie naszą dobrą współpracę na rzecz lokalnych społeczności, zwracamy się z uprzejmą prośbą o zamieszczanie na stronie internetowej Państwa urzędu informacji o planowych wyłączeniach prądu. Można to zrealizować poprzez umieszczenie w tzw. Komunikatach informacji pt. „PGE Dystrybucja S.A. zawiadamia o planowanych wyłączeniach prądu" i podanie linków do naszej strony internetowej oraz do dostępu do formularza newslettera.

Z pewnością podawanie tej ważnej dla wszystkich informacji będzie pozytywnie odebrane przez mieszkańców i odbiorców energii elektrycznej na terenie gmin objętych działaniem Oddziału Lublin.

Dodatkowo informujemy, że w pierwszym kwartale roku 2019 planujemy zorganizowanie III Lubelskiego Forum Energetycznego, gdzie między innymi przybliżymy Państwu problematykę planowanych wyłączeń w sieci elektroenergetycznej.

PGE Dystrybucja S.A.
Oddział Lublin