RADA ZNOWU W PEŁNYM SKŁADZIEDrukuj

• 22/10/2020 09:56:19

RADA ZNOWU W PEŁNYM SKŁADZIEX Sesja Rady Gminy Terespol odbyła się 29 września 2020 r. w Urzędzie Gminy Terespol.  Po otwarciu obrad przez Przewodniczącego Rady Gminy Mieczysława Romaniuka,  Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej w Terespolu Pani Wioletta Niczyporuk wręczyła Panu Kazimierzowi Dyczkowskiemu zaświadczenie o wyborze na radnego do Rady Gminy Terespol, w wyborach uzupełniających w okręgu wyborczym Nr 2, które odbyły się w dniu 26 kwietnia 2020 r. Przed przystąpieniem do wykonywania mandatu radny złożył ślubowanie.

Podczas posiedzenia zostały uzupełnione składy osobowe Stałych Komisji Rady Gminy Terespol. Nowym członkiem Komisji Rewizyjnej, Komisji Budżetowo-Finansowej i Spraw Społecznych oraz Komisji Skarg, Wniosków i Petycji został Pan Kazimierz Dyczkowski.

Podczas posiedzenia zostały podjęte następujące uchwały:

• zmieniająca uchwałę  w sprawie  ustalenia  składów  osobowych Stałych Komisji Rady Gminy Terespol;

• w sprawie zmian wieloletniej prognozy finansowej;

• w sprawie zmian uchwały budżetowej na rok 2020;

• w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości obowiązujących na terenie gminy Terespol w 2021 roku;

• w  sprawie  określenia  średniej  ceny  jednostki  paliwa  w  Gminie Terespol w roku szkolnym 2020/2021;

• w  sprawie  wyrażenia  zgody  na zawarcie porozumienia z  Gminą Piszczac   w   zakresie   dowozu   dzieci   z   Gminy   Terespol do  Specjalnego  Ośrodka Szkolno-Wychowawczego   w Zalutyniu;

• w  sprawie  wyrażenia  zgody  na  zawarcie  z  dotychczasowymi dzierżawcami,  na  czas  oznaczony  do  3  lat  kolejnych  umów  dzierżawy,  których przedmiotem są te same nieruchomości.

Zachęcamy do zapoznania się z tekstami podjętych uchwał, wykazami imiennych głosowań, które dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy pod adresem www.bip.gminaterespol.pl jak również na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy. Sesja online dostępna również pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=yQowls9J7IM