BUDŻET NA 2021 ROK UCHWALONYDrukuj

• 01/02/2021 14:05:06

W dniu 8 grudnia 2020 r. w Urzędzie Gminy Terespol odbyła się XI Sesja Rady Gminy Terespol, której Przewodniczył Mieczysław Romaniuk.

Podczas posiedzenia Przewodniczący Rady Gminy przedstawił pozytywne opinie Regionalnej Izby Obrachunkowej w Lublinie:

• · w sprawie wieloletniej prognozy finansowej przedstawionej przez Gminę Terespol na lata 2021-2024;
  • · w sprawie możliwości sfinansowania deficytu przedstawionego przez Gminę Terespol na 2021 rok;
  • · w sprawie zaopiniowania przedłożonego przez Wójta Gminy Terespol projektu uchwały budżetowej na 2021 rok.

Następnie Rada Gminy Terespol podjęła uchwałę w sprawie wieloletniej prognozy finansowej.

Za przyjęciem uchwały głosowało - 11 radnych, przeciw - 0, wstrzymujących się - 2 (dwóch radnych było nieobecnych na posiedzeniu Sesji).

Nadrzędnym punktem obrad, podczas posiedzenia XI Sesji Rady Gminy Terespol, było podjęcie uchwały w sprawie uchwały budżetowej na 2021 rok.

Podjęcie tej ważnej decyzji, zgodnie z procedurą, poprzedziły prace Komisji Rady Gminy Terespol. Projekt budżetu na 2021 rok został pozytywnie zaopiniowany przez stałe Komisje. Pozytywną opinię wystawiła także Regionalna Izba Obrachunkowa w Lublinie.

Łączna kwota planowanych dochodów budżetu gminy została określona w kwocie 35.556.903,00 zł, z tego dochody bieżące w kwocie 34.174.600,00 zł i dochody majątkowe w kwocie 1.382.303,00 zł.

Łączna kwota planowanych wydatków budżetu gminy została określona w kwocie 39.404.270,00 z, z tego wydatki bieżące w kwocie 32.003.270,00 zł i wydatki majątkowe w kwocie 7.401.000,00 zł.

Za przyjęciem uchwały w sprawie uchwały budżetowej na 2021 rok głosowało - 12 radnych, przeciw - 0, wstrzymujących się - 1. (dwóch radnych było nieobecnych na posiedzeniu Sesji). Tym samym budżet został przyjęty.

Podczas posiedzenia Rada Gminy uchwaliła nową stawkę opłaty za odpady komunalne zbierane i odbierane w sposób selektywny w wysokości 20 zł miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej daną nieruchomość.

Stawka opłaty podwyższonej za gospodarowanie odpadami komunalnymi, jeżeli właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny pozostaje bez zmian w wysokości 52 zł miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej daną nieruchomość.

Podczas posiedzenia Rada Gminy podjęła:

• · Apel Rady Gminy Terespol w sprawie apelu do Prezesa Rady Ministrów do głosowania za przyjęciem Wieloletnich Ram Finansowych Unii Europejskiej na lata 2021 – 2027 oraz Funduszu Odbudowy;
  • Uchwałę w sprawie zmian wieloletniej prognozy finansowej;
  • Uchwałę w sprawie zmian uchwały budżetowej na rok 2020;
  • Uchwałę w sprawie wieloletniej prognozy finansowej;
  • Uchwałę w sprawie uchwały budżetowej na 2021 rok;
  • Uchwałę w sprawie określenia wysokości stawek podatku od środków transportowych obowiązujących na terenie gminy Terespol w 2021 roku;
  • Uchwałę w sprawie określenia warunków i trybu finansowania zadania własnego Gminy Terespol z zakresu rozwoju sportu;
  • Uchwałę w sprawie wyboru metody ustalania stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi, stawki takiej opłaty oraz określenia stawki opłaty podwyższonej.

Zachęcamy do zapoznania się z tekstami podjętych uchwał, wykazami imiennych głosowań, które dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy pod adresem www.bip.gminaterespol.pl jak również na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy. Sesja online dostępna również pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=zSyJvX5oi_Y