UROCZYSTE WRĘCZENIE NAGRÓD I ODZNACZEŃDrukuj

• 07/10/2021 12:46:10

UROCZYSTE WRĘCZENIE NAGRÓD I ODZNACZEŃ PODCZAS XXXIX SESJI RADY POWIATU BIALSKIEGO

Dnia 30 września 2021r. na XXXIX sesji Rady Powiatu Bialskiego zostały wręczone odznaczenia rolnikom z terenu powiatu bialskiego, którzy zasłużyli się w dziedzinie rolnictwa oraz nagrody dla gospodarzy i właścicieli najpiękniejszych ogrodów z terenu powiatu bialskiego, którzy wzięli udział w konkursie „Piękne, bo bialskie”.

Wśród 10 osób uhonorowanych odznaką znalazł się rolnik z gminy Terespol Pan Jan Władysław Krzyżanowski,  który pełni również funkcję radnego gminy oraz sołtysa wsi Samowicze. Odznakę honorową „Zasłużony dla Rolnictwa” nadaną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi wręczyli: Dyrektor Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Białej Podlaskiej Pani Małgorzata Bogusz oraz Starosta Bialski Pan Mariusz Filipiuk.

UROCZYSTE WRĘCZENIE NAGRÓD I ODZNACZEŃNatomiast w konkursie „Piękne bo bialskie” w kategorii: Najpiękniejszy ogród zwycięzcami zostali mieszkańcy gminy Terespol Państwo Irena i Stefan Boniukowie z Samowicz, którzy w etapie gminnym również zdobyli zaszczytne I miejsce. II miejsce przyznano Pani Annie Harasimiuk z Ludwinowa, gm. Leśna Podlaska. Z kolei miejsce III otrzymała Pani Renata Miczko z Łomaz.

Gospodarzami Roku zostali: Pan Tomasz Wołowik z Wilczyna, gm. Biała Podlaska zajmując I miejsce, II miejsce przyznano Panu Maciejowi Lewczuk ze wsi Wygoda, gm. Wisznice, natomiast III miejsce zajął Pan Andrzej Nestorowicz z miejscowości Zaścianki, gm. Międzyrzec Podlaski.

Puchary i podziękowania wręczali: Starosta Bialski Pan Mariusz Filipiuk, wicestarosta Pan Janusz Skólimowski oraz Przewodniczący Rady Powiatu Pan Mariusz Kiczyński.

Wszystkim odznaczonym i nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

UROCZYSTE WRĘCZENIE NAGRÓD I ODZNACZEŃ