WOTUM ZAUFANIA ORAZ ABSOLUTORIUM DLA WÓJTA GMINY TERESPOLDrukuj

• 07/07/2022 15:00:40

W dniu 28 czerwca 2022 r. w Urzędzie Gminy Terespol odbyła się XXII Sesja Rady Gminy Terespol, której Przewodniczył Mieczysław Romaniuk.
Udzielenie wotum zaufania Wójtowi Gminy Terespol za rok 2021 było poprzedzone:
● przedstawieniem przez Wójta Gminy Krzysztofa Iwaniuka raportu o stanie Gminy Terespol
za 2021 rok,
● dyskusją nad raportem.
Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym raport o stanie Gminy Terespol za 2021 rok został przekazany Radzie Gminy w ustawowym terminie oraz opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Terespol. Raport obejmuje podsumowanie działalności wójta w roku poprzednim. Mieszkańcy Gminy Terespol nie skorzystali z możliwości wypowiedzenia się na temat raportu o stanie Gminy Terespol za 2021 rok.
Za udzieleniem wotum zaufania Wójtowi Gminy Terespol za rok 2021 głosowało - 11 radnych, przeciw - 0, wstrzymujących się -1. Jeden Radny był nieobecny w trakcie głosowania.
Kolejnym znaczącym punktem obrad podczas posiedzenia XXII Sesji Rady Gminy Terespol było podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem Wójta Gminy Terespol z wykonania budżetu za rok 2021. W ramach otworzonej, przez Przewodniczącego Rady Gminy, dyskusji nad sprawozdaniem z wykonania budżetu Gminy Terespol za rok 2021, sprawozdaniem finansowym, informacją o stanie mienia komunalnego nie wniesiono żadnych pytań i uwag do ww. dokumentacji.
https://gminaterespol.pl/images/news/dsc_4313.jpgZa przyjęciem uchwały w sprawie rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem Wójta Gminy Terespol z wykonania budżetu za rok 2021 głosowało - 11 radnych, przeciw - 0, wstrzymujących się - 1. Jeden Radny był nieobecny w trakcie głosowania.
Po rozpatrzeniu wszystkich punktów w porządku obrad koniecznych do rozpatrzenia absolutorium radni przystąpili do głosowania w sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy. Za przyjęciem uchwały w sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy z tytułu wykonania budżetu za rok 2021 głosowało - 11 radnych,  przeciw - 0, wstrzymujących się - 1. Jeden Radny był nieobecny w trakcie głosowania.

Podczas posiedzenia zostały podjęte następujące uchwały:
● w sprawie udzielenia wotum zaufania Wójtowi Gminy Terespol za rok 2021;
● w sprawie rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem Wójta Gminy Terespol z wykonania budżetu za rok 2021;
● w sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy z tytułu wykonania budżetu za rok 2021;
● w sprawie zmian wieloletniej prognozy finansowej;
● w sprawie zmiany uchwały budżetowej na rok 2022;
● zmieniająca uchwałę w sprawie przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Terespol na 2022 rok;
● w sprawie rozpatrzenia petycji w sprawie zmiany zapisów Statutu Sołectwa Kobylany.
Zachęcamy do zapoznania się z tekstami podjętych uchwał, wykazami imiennych głosowań, które dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy pod adresem www.bip.gminaterespol.pl jak również na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy. Sesja online dostępna również pod adresem: https://gminaterespol.sesja.pl/portal/videos/7a2ae457-c2b9-483f-8594-869b60bd5a46

Informacja Wójta Gminy Terespol o działalności międzysesyjnej

-  od dnia 12 maja 2022 roku do dnia 28 czerwca 2022 r.