OGŁOSZENIEDrukuj

• 25/08/2022 15:32:18

OGŁOSZENIE

o naborze uzupełniającym wniosków o udzielenie dotacji celowej na dofinansowanie kosztów polegających na wymianie głównego źródła ciepła w budynkach mieszkalnych na terenie Gminy Terespol.

Wójt Gminy Terespol ogłasza od dnia 01.09.2022 r. do dnia 30.09.2022 r., nabór uzupełniający wniosków o przyznanie dotacji celowej na wymianę głównego źródła ciepła w budynkach mieszkalnych na terenie Gminy Terespol.

Warunkiem otrzymania dotacji jest ograniczenie zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery poprzez wymianę głównego źródła ciepła z jednoczesnym zlikwidowaniem dotychczasowego głównego urządzenia grzewczego. Dotacja może być udzielona tylko jeden raz dla danego budynku mieszkalnego .

Dofinansowaniu podlega zakup i montaż nowych urządzeń grzewczych, które będą zainstalowane na stałe w budynku mieszkalnym:

1)    gazowych;
2)    elektrycznych;
3)    pomp ciepła
4)    kotłów na pellet drzewny i drewno;
5)    olejowych

Dotacje będą udzielane z budżetu Gminy Terespol. Wysokość dotacji nie może przekraczać kwoty 5000,00 zł. Dotacja udzielana będzie w danym roku kalendarzowym do wysokości środków określonych w uchwale budżetowej. Środki określone w uchwale budżetowej na rok 2022 wynoszą 300 000,00 zł.

Zasady udzielania dotacji celowej są określone w „Regulaminie” stanowiącym Załącznik do uchwały nr XIX/206/22 Rady Gminy Terespol z dnia 31. Marca 2022 r. zamieszczone w Biuletynie Informacji Publicznej pod adresem: https://ugterespol.bip.lubelskie.pl/index.php?id=145&p1=szczegoly&p2=1748246 oraz na stronie internetowej Gminy Terespol: www.gminaterespol.pl

Druk wniosku jest również do pobrania ze strony BIP Urzędu Gminy Terespol: https://ugterespol.bip.lubelskie.pl/ zakładka Urzęd Gminy/Wzory dokumentów/ Referat Infrastruktury i Środowiska lub w Biurze Obsługi Urzędu Gminy Terespol, pl. Ryszarda Kaczorowskiego 1 w Kobylanach, w godzinach pracy Urzędu.

Zgodnie z §3 ust 7 „Regulaminu” uznane będą jako koszty wymiany, koszty poniesione po 1 stycznia 2022 r.

Wnioski należy składać w Biurze Obsługi Urzędu Gminy Terespol w godzinach pracy Urzędu.

Wójt Gminy Terespol