PODATKI UCHWALONEDrukuj

• 25/11/2011 13:11:19

21 listopada 2011 r. odbyła się XI Sesja Rady Gminy Terespol. Najważniejszym elementem posiedzenia Sesji było uchwalenie stawek podatkowych na 2012 rok.
Zgodnie z porządkiem obrad w pierwszej części posiedzenia Wójt Gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk przedstawił sprawozdanie z bieżącej działalności, które  obejmowało m.in. najważniejsze zadania inwestycyjne realizowane na terenie Gminy Terespol od ostatniej wrześniowej sesji.
Następnie Radni zatwierdzili nowe stawki podatków i opłat, które obowiązywać będą od przyszłego roku na terenie gminy Terespol, które zostały zamieszczone na stronie gminy Terespol pod adresem: www.gminaterespol.pl.
Od 1 stycznia 2012 roku  także będą obowiązywać nowe wzory formularzy informacji i deklaracji podatkowych, które będą dostępne w formie elektronicznej na stronie internetowej Urzędu Gminy   www.terespol.netbip.pl  w  zakładce Referaty.
W końcowej części posiedzenia na ręce Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Anecie Miszczuk Wójt Gminy złożył życzenia z okazji   Dnia Pracownika Socjalnego, który jest świętem wszystkich pracowników służb społecznych, a w szczególności wszystkich pracowników socjalnych.
W trakcie posiedzenia zostały podjęte następujące uchwały:
• w sprawie zmian w budżecie gminy na 2011 r.
• zmieniająca uchwałę w sprawie wyboru ławników do Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej na kadencję 2012-2015
• w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości obowiązujących na terenie gminy Terespol w 2012 roku
• w sprawie określenia wysokości stawek podatku od środków transportowych w 2012 roku
• w sprawie w sprawie określenia zasad ustalania, poboru, terminów płatności  i wysokości stawki opłaty miejscowej oraz zarządzenia poboru tej opłaty w drodze inkasa i wynagrodzenia za inkaso
• w sprawie obniżenia średniej ceny skupu żyta przyjmowanej za podstawę obliczenia podatku rolnego na terenie Gminy Terespol w 2012 roku
• w sprawie określenia wzorów formularzy dotyczących podmiotów i przedmiotów opodatkowania
• uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia liczby punktów sprzedaży napojów alkoholowych do spożycia poza miejscem sprzedaży jak i w miejscu sprzedaży oraz zasad ich usytuowania i warunków sprzedaży.

Zachęcamy do zapoznania się z tekstami podjętych uchwał dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy www.terespol.netbip.pl w zakładce Prawo lokalne jak również na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy.