TURNIEJ " Z PODWÓRKA NA STADION "Drukuj

• 14/02/2013 10:34:07

Zapisy do Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” już trwają. Trenerzy, nauczyciele i opiekunowie mogą zgłaszać do rozgrywek dowolną liczbę drużyn w kategoriach chłopców i dziewcząt. Za udział w rozgrywkach każdej z nich, trenerzy otrzymają nagrodę w postaci koszulki piłkarskiej firmy Jako.
Każdy zespół może liczyć od 6 do maksymalnie 12 zawodników. Formularz zgłoszeniowy, regulamin oraz szczegółowe informacje na temat Turnieju, dostępne są na stronie: www.zpodworkanastadion.pl
Atrakcje
Turniej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, oprócz wspaniałych piłkarskich zmagań oraz niepowtarzalnych emocji, to również wielkie atrakcje i nagrody dla dzieci, a także trenerów. Już za sam udział drużyn w eliminacjach gminnych i powiatowych, trenerzy otrzymają koszulki piłkarskie, a dzieci pamiątkowe dyplomy. Podczas finałów wojewódzkich na wszystkie dzieci czekać będą medale, upominki i dyplomy. W czasie Wielkiego Finału, który jest wyjątkowym piłkarskim świętem, dzieci otrzymają zestawy strojów piłkarskich, a także wiele innych atrakcyjnych nagród. Najlepsza drużyna w kategorii chłopców oraz najlepszy zespół dziewcząt, wzniosą w górę Puchar Tymbarku i wyjadą do Londynu na mecz Anglia – Polska na stadionie Wembley.
Harmonogram rozgrywek .

Zanim najlepsze drużyny zobaczą w akcji reprezentację Polski w starciu z Anglikami, najpierw będą musiały przejść przez trudne eliminacje, rozpoczynające się od rozgrywek gminnych i powiatowych. Kolejnym etapem będą finały wojewódzkie, gdzie na każdym z 16 finałów, o awans do Wielkiego Finału powalczy kilkaset młodych piłkarzy i piłkarek. Po raz pierwszy w historii Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” w rozgrywkach finałowych wezmą udział reprezentacje wszystkich 16 województw. Najlepsi z najlepszych, drużyna chłopców i drużyna dziewcząt, powalczą o Puchar Tymbarku, tytuł Mistrzów U-10 oraz wspomniany wyjazd na mecz Anglia – Polska na stadionie Wembley.
Organizatorem i pomysłodawcą Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym, od siedmiu lat, firma Tymbark. Patronat honorowy nad Turniejem objęli: UEFA Grassroots, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Patronat medialny nad Turniejem objęli: Telewizja Polsat, Trójka – Polskie Radio, Piłka Nożna, Piłka Nożna Plus, Piłka Nożna Junior, Bravo Sport, Gazeta Wrocławska, Dziennik Bałtycki, Głos Wielkopolski, Kurier Lubelski, Dziennik Łódzki, Nowa Trybuna Opolska, Nowiny, Echo Dnia, Express Bydgoski, Kurier Szczeciński, Gazeta Krakowska, Interia.pl, Futbolowo.pl, Interklasa.pl, www.pilkanozna.pl, www.wychowaniefizyczne.pl.
Partnerem technicznym Turnieju jest firma Jako.
Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na stronach:
www.zpodworkanastadion.pl oraz www.uks.info.pl

Film „Emocje dzieci podczas Turnieju” - link