NOWA SIEDZIBA URZĘDU OTWARTADrukuj

• 27/05/2013 11:14:34

25 maja odbyło się uroczyste otwarcie nowego Budynku Administracyjnego Gminy Terespol w Kobylanach.  Honorowym gościem była wdowa po ostatnim Prezydencie II  RP Ryszardzie Kaczorowskim, Karolina Kaczorowska .
Uroczystość rozpoczęła się Mszą Åšwiętą w kościele pw. Trójcy Åšwiętej w Terespolu. Eucharystii koncelebrowanej przewodniczył  ks. kanonik Zdzisław Dudek. Homilię wygłosił dyrektor Katolickiego Radia Podlasie, ks. kanonik Sławomir Kapitan.

Po Eucharystii nastąpiło odsłonięcie tablicy poświęconej Ryszardowi Kaczorowskiemu. Tablica umieszczona została na budynku nowego urzędu, który stoi przy placu noszącym imię Ryszarda Kaczorowskiego.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Pani Prezydentowa Karolina Kaczorowska, Wójt Gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk oraz Przewodniczący Rady Gminy Mieczysław Romaniuk. Po pamiątkowym zdjęciu przed nową siedzibą odbyło się wyświęcenie obiektu . Następnie rozpoczęła się uroczysta sesja Rady gminy, którą otworzył Przewodniczący Rady. Po przedstawieniu biografii Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego oraz po powitaniu gości głos zabrał Wójt gminy, który przedstawił dokonania samorządu wiejskiej gminy Terespol. W dalszej części  sesji głos zabrali gości, jako pierwsza wyraźnie wzruszona gratulacje złożyła Pani Prezydentowa Karolina Kaczorowska. Całość uroczystości zakończył koncert w wykonaniu muzyków z Filharmonii Lubelskiej.
Przed wyjazdem Pani Kaczorowska jeszcze raz podziękowała za serdeczne przyjęcie, i złożyła wpis do księgi pamiątkowej urzędu.

Wpis: Kaczorowska

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które aktywnie zaangażowały się w przygotowanie tej  ważnej dla nas uroczystości, w szczególności: pracownikom Urzędu, ZEAS i GOK , Kołu Aktywnych Kobiet z Łobaczewa Małego,  Kołu Gospodyń „Spryt”  z Kobylan , Kołu Gospodyń z Lebiedziewa, Państwu Pietrusikom z Leśnictwa Lutnia , radnemu Panu Janowi Krzyżanowskiemu, Pani Ewie Stawskiej, Pani Zbigniewowi Kudrelek, Grzegorzowi Ostapczuk, Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska z Terespola , Spółce EKO BUG oraz Firmie BARD.

D.Wowczeniuk