JEŚLI MASZ MIŁOŚC MOŻESZ ŻYĆDrukuj

• 21/02/2014 16:00:00

,,Możesz być najuboższym, najsłabszym, ale jeśli masz miłość, możesz żyć'' –to motto  towarzyszyło IX edycji Międzyszkolnego Konkursu Poezji Miłosnej, który odbył się 18  lutego br. w zespole Szkół im. Wł.St. Reymonta  Małaszewiczach.

Konkurs podzielony był na dwie odrębne kategorie: część recytowaną i śpiewaną. Uczestnicy prezentowali po dwa utwory. Tematyka tekstów pozostała wierna różnym obliczom miłości. W części śpiewanej wykonawcy sięgnęli po utwory zarówno dawne, jak i współczesne, ukazujące tęsknotę, nadzieję i radość ze spełnionej miłości.

Celem konkursu było rozbudzanie wrażliwości  na kulturę słowa, popularyzowanie poezji, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz aktywowanie uczniów do prezentowania umiejętności wokalnych.

Na scenie zaprezentowało się 29 uczniów gimnazjum, którzy przybyli z: Chotyłowa, Zalesia, Terespola, Sławatycz, Tucznej, Piszczaca, Białej Podlaskiej, Kobylan i Małaszewicz. Uczestników w kategorii- recytacja oceniało jury w składzie : K. Gójski – dyrektor GOK w Kobylanach, A. Pietrusik – dyrektor MOK w Terespolu i D. Płotnicka - nauczyciel. Przy ocenie uwzględniono: pamięciowe opanowanie utworu, dobór repertuaru, ogólny wyraz artystyczny, sposób interpretacji i kulturę słowa.

Jury wytypowało  najlepszych, przyznając następujące miejsca :

I miejsce – Weronika Michalczuk- uczennica Gimnazjum Publicznego w Sławatyczach

II miejsce- Marta Sierpatowska- uczennica Gimnazjum Publicznego w Piszczacu

III miejsce – Dorota Gołoś – uczennica Gimnazjum Publicznego w Małaszewiczach

Wyróżnienie - Julita Kisielewska – uczennica Gimnazjum Publicznego w Zalesiu

W części śpiewanej komisja w składzie : J. Rogalski, M. Kalicki- instruktor w Bialskim Centrum Kultury w Białej Podlaskiej wysłuchała solistów i przy ocenie uwzględniła : bezbłędność wykonania utworu, emisję głosu i ogólne wrażenie artystyczne. Jury wytypowało zwycięzców :

I miejsce- Magdalena Cichowska- Gimnazjum Publiczne w Tucznej

II miejsce- Wiktoria Pawlak- Gimnazjum Publiczne w Piszczacu

III miejsce- Iga Sokół- Katolickie Gimnazjum w Białej Podlaskiej

Wyróżnienie – Anna Jakimiuk – Gimnazjum w Zalesiu

Wszyscy  uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Nagrody zwycięzcom ufundowali : Wójt Gminy Terespol i Podlaska Fundacja Wspierania Talentów .

Na zakończenie spotkania poetycko – muzycznego dyrektor szkoły Jolanta Wałach podziękowała uczestnikom za wystąpienia, opiekunom za przygotowanie młodzieży i serdecznie zaprosiła wszystkich na X Jubileuszowy Konkurs w roku następnym.

ALBUM ZDJĘĆ