MENU

SKRZYNKA PODAWCZA

EPUAP2
ePUAP ESP:
/2074hufjl4/skrytka

WYKAZ NUMERÓW

Wykaz numerów Urzedu Gminy Terespol

ZADAJ PYTANIE WÓJTOWI

OFERTY INWESTYCYJNE

GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

GMINNE CENTRUM KULTURY


Gminne Centrum Kultury

EKO-BUG

ZWIĄZEK GMIN WIEJSKICH

CEIDG

CENTRALNA EWIDENCJA I INFORMACJA O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

mikroporady.pl

SKORZYSTAJ Z USŁUG PUBLICZNYCH

PROJEKT WROTA LUBELSZCZYZNY


Wrota Lubelszczyzny

PANEL DLA NIEDOWIDZĄCYCH


Standardowa

Niedowidzący

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ


BIP

Transmisja online RADY GMINY TERESPOL


Sesja on-line

OSTRZEŻENIE POGODOWE

BIP

Zadania współfinansowane z państwowych funduszy celowych i budżetu państwa


Projekty fundusze celowe

Projekty współfinansowane przez Unię Europejską


Projekty UE

MIGAM PANEL

Obsługa osób głuchoniemych

USŁUGI OBYWATEL.GOV.PL

KARTA DUŻEJ RODZINY

KARTA DUŻEJ RODZINY

GMINNY PORTAL MAPOWY

Gminny Portal Mapowy

PORTAL MAPOWY

Geoportal

BADAM SIĘ, WIĘC MAM PEWNOŚĆ


BADAM SIĘ, WIĘC MAM PEWNOŚĆ

POGODA

Deklaracja dostępności

POLECAMY:

BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZEDrukuj

  • 19/10/2014 01:00:00

Każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Jest to związane z nowelizacją Prawa o Ruchu Drogowym, która weszło w życie 31 sierpnia b.r.

Tak zwani niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, a więc piesi i rowerzyści to osoby narażone na największe zagrożenie na drodze. Zwłaszcza pieszy, w okresie od zmierzchu do świtu w miejscach, gdy nie ma żadnego oświetlenia, gdy nie ma chodnika i zachodzi konieczność poruszania się jezdnią lub poboczem pozbawiony jest jakiejkolwiek ochrony. Warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój może być  zauważony przez kierującego pojazdem z odległości około  30-40 metrów. Natomiast ta  sama osoba wyposażona w  elementy odblaskowe jest  widoczna   z odległości       130 - 150 metrów. Tym samym kierujący pojazdem zyskuje czas na wykonanie dowolnego manewru. Może zwolnić, wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego. Jest, więc oczywistym, że będąc na drodze widocznym, stajemy się jednocześnie bezpieczni. Stosowanie elementów odblaskowych może ocalić życie wielu użytkownikom dróg.    Nośmy je   również w terenie zabudowanym.

Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki  smycze  itp. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni,  w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.

Oprócz kwestii bezpieczeństwa warto pamiętać o jeszcze jednym aspekcie nowych przepisów. Jeśli nie będziemy się do nich stosować, powinniśmy liczyć się z konsekwencjami, jakimi będzie na przykład ukaranie mandatem karnym w wysokości   od 20 do 500 zł.

Apelujemy do mieszkańców – zadbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci. Noszenie  elementów odblaskowych niewiele kosztuje, a na pewno może uratować nie jedno życie.

                                                                               Policjanci KP w Terespolu

Przyłączamy się do apelu Policjantów -  żeby zadbać o bezpieczeństwo naszych mieszkańców, a szczególnie tych najmłodszych Wójt Gminy Terespol ufundował zestawy odblasków, które zostaną przekazane przedszkolom i szkołom podstawowym na terenie gminy Terespol.

Wspólnie z Komendantem Komisariatu Policji w Terespolu  i Dyrektorami szkół w każdej naszej szkole w miesiącu październiku zostanie zorganizowany apel poświęcony tematyce „Bądź widoczny na drodze”. Policjanci opowiedzą o nałożonych przez prawo obowiązkach I zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, natomiast pracownicy Urzędu przekażą wszystkim uczestnikom zestawy odblaskowe.

PAMIĘTAJ! ODBALSKI RATUJĄ ŻYCIE

ROZDAJEMY ODBLASKI W SZKOŁACH


ROZDAJEMY ODBLASKI W KOBYLANACH
ROZDAJEMY ODBLASKI W NEPLACH

 

 

 

 


ROZDAJEMY ODBLASKI W MAŁASZEWICZACH

 

84,114,044 unikalne wizyty