EPUAP2

OSTRZEŻENIE POGODOWE

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

NSP2021

Zadania współfinansowane z państwowych funduszy celowych i budżetu państwa

Projekty fundusze celowe

Projekty współfinansowane przez Unię Europejską

Projekty UE

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH W GMINIE TERESPOLDrukuj

• 31/10/2014 15:08:12

Ślubowanie uczniów klas I to wydarzenie, które wpisało się w kalendarz uroczystości szkolnych. W Szkole Podstawowej im. J. U. Niemcewicza w Neplach i w Zespole Szkół im.Orła Białego w Kobylanach pierwszaki świętowały we czwartek 23 października, natomiast w Zespole Szkół im.Makuszyńskiego w Małaszewiczach – ślubowanie uczniów klas pierwszych odbyło się 30 października, a dzień później – pasowanie na przedszkolaka.

Przygotowania do tej uroczystości trwają kilka tygodni. W odświętnej atmosferze, przy specjalnie przygotowanych na ten dzień dekoracjach, w obecności całej szkoły, licznie zgromadzonych rodziców  i przy wprowadzonym sztandarze szkoły uczniowie klas I złożyli ślubowanie, w ramach którego zobowiązują się być dobrym uczniem, dbać o honor szkoły, służyć pomocą słabszym, słuchać nauczycieli i przełożonych a swoją postawą sprawiać radość wychowawcom i rodzicom. Następnie każde dziecko jest pasowane na ucznia przez Panią Dyrektor za pomocą specjalnego drewnianego ołówka, która to czynność symbolizuje przyjęcie w poczet uczniów.

Część artystyczna w każdej ze szkół jest inna, ale wrażenie jest niezmienne: płynie z niej radość, naturalność i dziecięcy uśmiech. Na uroczystość zaproszono też gości, w Szkole Podstawowej w Małaszewiczach był  Mieczysław Romaniuk Przewodniczący Rady Gminy, Aneta Miszczuk  Kierownik GOPS i Marzena Andrzejuk – Kierownik ZEAS, w Neplach – M.Andrzejuk,  a w Kobylanach  Bogdan Daniluk Sekretarz Gminy i Aneta Miszczuk. Pan Wójt ufundował uczniom klas pierwszych plecaki. Bardzo dużą rolę w organizacji święta  odegrali rodzice, którzy przygotowali poczęstunek dzieciom, wykonywali dekoracje oraz licznie uczestniczyli w uroczystości.

Ślubowanie klas pierwszych w Gminie  Terespol

...W MAŁASZEWICZACH