MENU

SKRZYNKA PODAWCZA

EPUAP2
ePUAP ESP:
/2074hufjl4/skrytka

WYKAZ NUMERÓW

Wykaz numerów Urzedu Gminy Terespol

ZADAJ PYTANIE WÓJTOWI

OFERTY INWESTYCYJNE

GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

GMINNE CENTRUM KULTURY


Gminne Centrum Kultury

EKO-BUG

ZWIĄZEK GMIN WIEJSKICH

CEIDG

CENTRALNA EWIDENCJA I INFORMACJA O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

mikroporady.pl

SKORZYSTAJ Z USŁUG PUBLICZNYCH

PROJEKT WROTA LUBELSZCZYZNY


Wrota LubelszczyznyPANEL DLA NIEDOWIDZĄCYCH


Standardowa

Niedowidzący

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ


BIP

Transmisja online RADY GMINY TERESPOL


Sesja on-line

OSTRZEŻENIE POGODOWE

BIP

Zadania współfinansowane z państwowych funduszy celowych i budżetu państwa


Projekty fundusze celowe

Projekty współfinansowane przez Unię Europejską


Projekty UE

MIGAM PANEL

Obsługa osób głuchoniemych

USŁUGI OBYWATEL.GOV.PL

KARTA DUŻEJ RODZINY

KARTA DUŻEJ RODZINY

GMINNY PORTAL MAPOWY

Gminny Portal Mapowy

PORTAL MAPOWY

Geoportal

BADAM SIĘ, WIĘC MAM PEWNOŚĆ


BADAM SIĘ, WIĘC MAM PEWNOŚĆ

POGODA

POLECAMY:

MUZYKA JEST NIEWIDZIALNYM TAŃCEM, A TANIEC NIESŁYSZALNĄ MUZYKĄDrukuj

  • 17/12/2014 08:16:30

Takie motto przyświecało członkom grupy teatralno-tanecznej „Białe Anioły”, działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Koroszczynie, na międzynarodowych warsztatach w Brześciu na Białorusi. Zespół „Białe Anioły” od czterech lat współpracuje z białoruską formacją taneczną „Rise Dance”, która ma na swoim koncie wiele sukcesów na scenie krajowej jak i zagranicznej. Młodzi adepci tańca z gminy Terespol już po raz drugi mogli gościć w domach swoich rówieśników zza Buga. Podczas trzydniowego pobytu w Brześciu młodzież uczestniczyła w warsztatach tanecznych, poznawała kulturę i obyczaje naszych sąsiadów oraz przekonała się jak ważna jest nauka języków obcych.

       Uczniowie szlifowali swoją technikę wykonawczą oraz zdobywali nowe umiejętności taneczne pod okiem wykwalifikowanych instruktorów z Mińska i Brześcia. Warsztaty skierowane były do uczniów w wieku gimnazjalnym na różnym poziomie zaawansowania. Podczas dziewięciu godzin zajęć uczestnicy mieli okazję poznać techniki tańca mobilizujące do pracy nad doskonaleniem własnego poziomu technicznego i artystycznego oraz przyswoić elementy tańców nowoczesnych: Modern, Jazz, Improvisation, Breakdance.
       Prowadząca zajęcia, opiekunka  formacji” Rise”, Jelena Prowatorowa starała się łączyć różne style taneczne tworząc ciekawe choreografie. Jak sama mówi „ Zajęcia z tańca nowoczesnego są mieszanką różnych technik tanecznych obecnych aktualnie w popularnych programach telewizyjnych oraz we współczesnych filmach. Są ciekawą propozycją dla dzieci i młodzieży, których mniej pociąga np. taniec towarzyski. Podstawą jest dla mnie jednak technika jednego z tańców nowoczesnych – tańca jazzowego wykorzystywanego w musicalach, filmach, teatrach muzycznych”. Oprócz zajęć tanecznych uczniowie Zespołu Szkół im. Orła Białego w Kobylanach mieli też okazję do aktywnego wypoczynku. Wspólnie z rówieśnikami z Białorusi spędzili miłe chwile na wielkim, krytym lodowisku, zachwycali się ogromnym kompleksem Twierdzy Brzeskiej, spędzili miły wieczór na kręgielni i w kinie 5d. Niektórzy mogli uścisnąć dłoń Dziadka Mroza w jego krainie, na terenie białoruskiej części Puszczy Białowieskiej. Następne wspólne warsztaty obu grup artystycznych odbędą się w Polsce w marcu 2015r., a efekty tej międzynarodowej współpracy można będzie podziwiać podczas wspólnego występu na Międzynarodowym Przeglądzie Folklorystycznym „Kultura bez granic”, który odbędzie się na początku lipca w Kobylanach.
     Taniec to nie tylko ruch, ale także wyrażenie swoich emocji. Wierzymy, że nasi podopieczni dzięki takim formom pracy będą mogli wszechstronnie, swobodnie i bezpiecznie rozwijać się a muzyka będzie oddziaływała na ich rozwój i wyobraźnię. Wspólne tworzenie musicali, zajęcia taneczne to wspaniała forma rozrywki, pomysł na spędzenie czasu, poznanie nowych znajomych oraz odkrywanie ukrytych talentów i możliwości.
 

Zbudowani wspaniałą postawą i nienagannym
zachowaniem uczestników warsztatów, opiekunowie:
Magdalena Wieczorek, Artur Chomiuk
Karol Gójski, Rafał Barszczewski.

74,430,081 unikalne wizyty