MENU

SKRZYNKA PODAWCZA

EPUAP2
ePUAP ESP:
/2074hufjl4/skrytka

WYKAZ NUMERÓW

Wykaz numerów Urzedu Gminy Terespol

ZADAJ PYTANIE WÓJTOWI

OFERTY INWESTYCYJNE

GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

GMINNE CENTRUM KULTURY


Gminne Centrum Kultury

EKO-BUG

ZWIĄZEK GMIN WIEJSKICH

CEIDG

CENTRALNA EWIDENCJA I INFORMACJA O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

mikroporady.pl

SKORZYSTAJ Z USŁUG PUBLICZNYCH

PROJEKT WROTA LUBELSZCZYZNY


Wrota LubelszczyznyBIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ


BIP

PANEL DLA NIEDOWIDZĄCYCH


Standardowa

Niedowidzący

Projekty współfinansowane przez Unię Europejską


Projekty UE

MIGAM PANEL

Obsługa osób głuchoniemych

USŁUGI OBYWATEL.GOV.PL

Sesja Rady Gminy Terespol

BEZPŁATNY SYSTEM SMS

FACEBOOK

GMINA TERESPOL NA FACEBOOK


FACEBOOK

KARTA DUŻEJ RODZINY

KARTA DUŻEJ RODZINY

GMINNY PORTAL MAPOWY

Gminny Portal Mapowy

PORTAL MAPOWY

GeoportalHARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH

« Styczeń 2021 »
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             

Rozkład jazdy


Rozkład jazdy

BADAM SIĘ, WIĘC MAM PEWNOŚĆ


BADAM SIĘ, WIĘC MAM PEWNOŚĆ

PRAWA PACJENTA


 Biuro Rzecznika Praw Pacjenta

POGODA

POLECAMY:

KOMUNIKATDrukuj

 • 28/08/2017 15:18:06

Komunikat

TURNIEJ PIŁKARSKI - POŻEGNANIE WAKACJIDrukuj

 • 28/08/2017 09:50:11

ZAPROSZENIE

SEKCJA MŁODZIKÓW TWIERDZY KOBYLANYDrukuj

 • 28/08/2017 09:44:28

Sekcja17 sierpnia 2017r. na boisku przy ZS im. Orła Białego w Kobylanach odbył się pierwszy trening Sekcji Młodzików Twierdzy Kobylan (rocznik 2006, 2007, 2008). Obecnie w drużynie jest 26 młodych zawodników. Zapał naszej małej kadry jest ogromny, większość każdą wolną chwilę spędza na boisku. Sportowych zasad oraz tego jak być dobrym piłkarzem uczy trener Kamil Poczynajło, który już po pierwszym treningu zauważa w drużynie potencjał.

Treningi odbywają się we wtorki i czwartki w godz. od 17.00 do 18.30
Serdecznie zapraszamy!

TWIERDZA KOBYLANY - DĄB DĘBOWA KŁODA 3:2!Drukuj

 • 28/08/2017 09:42:14
 • 43 czytań

W dniu 20 sierpnia na boisku przy pomniku Wrota Wolności odbył się mecz o mistrzostwo klasy A pomiędzy Twierdzą Kobylany a Dębem Dębowa Kłoda. Od pierwszego gwizdka sędziego goście starali się atakować naszą bramkę i przejąć inicjatywę w meczu. Udało im się dopiąć swego po stałym fragmencie gry i niefortunnej próbie wybicia piłki przez naszego zawodnika, co zaskutkowało uderzeniem piłki w rękę i podyktowaniem rzutu karnego drużynie przeciwnej. Rzut karny został strzelony i przegrywaliśmy 1:0, po tej bramce w niemalże identycznej sytuacji nasza drużyna wywalczyła rzut karny, którego zamienił na bramkę Karol Nowicki. Czytaj więcej...

OBWIESZCZENIEDrukuj

 • 24/08/2017 14:14:41

OBWIESZCZENIE

WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJDrukuj

REGIONALNY SYSTEM OSTRZEGANIADrukuj

 • 23/08/2017 12:22:16

RSOCo to jest RSO?

RSO to usługa, która umożliwia powiadamianie obywateli o lokalnych zagrożeniach, zarówno na stronach internetowych urzędów wojewódzkich, jak i w naziemnej telewizji cyfrowej, w naziemnym multipleksie cyfrowym MUX-3 w programach regionalnych: w standardzie HbbTV, w telegazecie, z wykorzystaniem napisów DVB, a także w aplikacji na telefon. Od 1 lipca 2015 ostrzeżenia przed najważniejszymi zagrożeniami otrzymujemy również poprzez SMS. Poprzez RSO rozpowszechniane są także poradniki postępowania w sytuacjach kryzysowych.

Jak to działa?                   

Komunikat (ostrzeżenie) generowany jest przez wojewódzkie centrum zarządzania kryzysowego na stronie internetowej urzędu wojewódzkiego, a następnie w naziemnej telewizji cyfrowej (telewizja regionalna) i aplikacjach telefonicznych.
Komunikaty pojawiają się na ekranie telewizora w formie napisów. W zwięzły sposób informują i odsyłają do szczegółów, np. umieszczonych na konkretnej stronie telegazety. W telewizorach dostosowanych do potrzeb telewizji hybrydowej (tj. łączącej telewizję z internetem) istnieje możliwość przejścia na stronę oferującą np. filmową informację dotyczącą zagrożenia.
 
Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji - Regionalny System Ostrzegania RSO  ...więcej
 
Bezpłatna aplikacja na telefony komórkowe (Android, Apple - IOS, Windows Phone):

umożliwia dostęp do komunikatów generowanych na terenie całego kraju.

Źródło: http://www.lublin.uw.gov.pl/regionalny-system-ostrzegania

INFORMACJADrukuj

STYPENDIUM SZKOLNEDrukuj

 • 23/08/2017 09:09:45

Stypendia szkolneInformuję, że wnioski  o przyznanie  stypendium  szkolnego  należy składać w  Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Terespolu, ul. Wojska Polskiego 47 w terminie od dnia 01.09.2017 r. do dnia 15.09.2017 r., a w przypadku słuchaczy kolegiów nauczycielskich, nauczycielskich kolegiów języków obcych i kolegiów pracowników służb społecznych do dnia 15 października 2017 r.
Druki wniosków można pobrać bezpośrednio w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Terespolu lub ze strony www.gopsterespol.bip.lubelskie.pl/index.php?id=6 w zakładce: DOKUMENTY -> Stypendia szkolne.
Informacje na temat zasad otrzymania stypendium oraz składania wniosków można uzyskać pod numerem telefonu  83 375 37 48. Osoba do kontaktu: B. Chwesiuk.
Warunkiem otrzymania stypendium jest uzyskanie dochodu netto w miesiącu poprzedzającym składanie wniosku nie przekraczającego 514,00 zł miesięcznie na jednego członka rodziny.

DOSKONAŁA FORMA MŁODZIKÓW!Drukuj

 • 21/08/2017 13:48:41

MłodzikiW dniach 19-20 sierpnia w hrubieszowskiej hali HOSiR już po raz dwunasty rozegrany został Międzynarodowy Turniej EURO-BUG w podnoszeniu ciężarów. Doskonałą formę zaprezentowali czterej młodzicy sekcji podnoszenia ciężarów reprezentujący Gminne Centrum Kultury w Kobylanach. Poprawiali oni swoje rekordy życiowe w granicach 20 kilogramów w dwuboju co świadczy o świetnie przepracowanym okresie letnim. Formę swoją szlifowali oni na zgrupowaniach w Biłgoraju-Nadrzeczu, Piotrowicach i w ostatnich dniach w Poroninie.


Wyniki zawodników GCK Kobylany
Kacper Bogusz kat. 56 kg 153 kg (dotychczasowy rekord 134 kg) I miejsce
Łukasz Bogusz kat. 56 kg 115 kg ( dotychczasowy rekord 93 kg) V miejsce
Bartosz Niczyporuk kat. 69 kg 115 kg ( dotychczasowy rekord 90 kg) II miejsce
Sebastian Kłos kat. 77 kg 195 kg ( dotychczasowy rekord 177 kg) V miejsce


W czasie zawodów w Hrubieszowie nasi młodzi sztangiści rywalizowali ze znacznie starszymi kolegami i nawiązywali z nimi wyrównaną walkę. Wyniki przez nich uzyskane są doskonałym prognostykiem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Młodzików w Siedlcach i Mistrzostwami Województwa Młodzików połączonymi z VI turniejem o Puchar Wójta Gminy Terespol (Małaszewicze 7-8 października), na które już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

DOSKONAŁA FORMA MŁODZIKÓW!Drukuj

 • 21/08/2017 13:48:13

PiłkaW dniu 20 sierpnia na boisku przy pomniku Wrota Wolności odbył się mecz o mistrzostwo klasy A pomiędzy Twierdzą Kobylany a Dębem Dębowa Kłoda. Od pierwszego gwizdka sędziego goście starali się atakować naszą bramkę i przejąć inicjatywę w meczu. Udało im się dopiąć swego po stałym fragmencie gry i niefortunnej próbie wybicia piłki przez naszego zawodnika, co zaskutkowaało uderzeniem piłki w rękę i podyktowaniem rzutu karnego drużynie przeciwnej. Rzut karny został strzelony i przegrywaliśmy 1:0 , po tej bramce w niemalże identycznej sytuacji nasza drużyna wywalczyła rzut karny, którego zamienił na bramkę Karol Nowicki. Po przerwie my przejęliśmy inicjatywę co skutkowało licznymi akcjami i zdobyciem bramki uderzeniem głową przez Kamila Poczynajło - po wcześniejszym dośrodkowaniu Dawida Oniszczuka. Następną bramkę strzelił sam asystujący przy bramce numer dwa czyli Dawid Oniszczuk, przelobował on bramkarza i wpakował piłkę do siatki. Przeciwnicy zaczęli atakować co przyniosło skutki w postaci drugiej bramki. Jednak do końca wynik pozostał niezmienny i zakończył się wygraną naszej drużyny 3:2. Sukces i radość naszej drużyny ,,beniaminka’’ w klasie A w pierwszej kolejce. Czytaj więcej...


Akcja oddawania krwiDrukuj

 • 11/08/2017 15:05:14

Akcja oddawania krwi

Programem bioasekuracji - dyżurDrukuj

 • 11/08/2017 13:13:39

Celem umożliwienia rolnikom składania oświadczeń w związku z Programem bioasekuracji PLW w Białej Podlaskiej informuje, że w dniu 14 sierpnia 2017r dyżur w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii został wyznaczony w godzinach 8-17. Informacja zostanie zamieszczona na stronie PIW w Białej Podlaskiej.

I edycja konkursu dla mieszkańców woj. lubelskiego „Twoja ulubiona trasa rowerowa w województwie lubelskim”Drukuj

 • 08/08/2017 12:28:14

I edycja konkursu dla mieszkańców woj. lubelskiego „Twoja ulubiona trasa rowerowa w województwie lubelskim”

Drodzy Mieszkańcy!

Czy są wśród Was entuzjaści wycieczek rowerowych? Nie wyobrażacie sobie weekendu bez Waszych ulubionych dwóch kółek? Do pracy jeździcie rowerem? Świetnie się składa! Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez serwis aukcji transportowych Clicktrans.pl. Jedyne, co musisz zrobić to przekonać nas, że to właśnie Twoja ulubiona trasa rowerowa ma w sobie to coś! Oceniamy nie samą trasę, ale atrakcyjność jej przedstawienia.

 Forma pracy:

 • mapa + opis
 • tekst do dwóch stron A4, w formacie .doc lub .pdf
 • zdjęcia lub materiał filmowy (Twojego autorstwa)

 Zasady:

1. Do udziału w konkursie zapraszamy mieszkańców woj. lubelskiego w wieku od 15
do 115 lat Uśmiech
2. Proponowana przez Ciebie trasa powinna znajdować się w większości w obrębie województwa lubelskiego.
3. Nie ograniczamy konkursu tylko do oficjalnie wyznaczonych szlaków rowerowych! Tematem Twojej pracy może być dowolna, ulubiona trasa Uśmiech
4. Praca może być napisana w języku polskim lub angielskim.

 SUMA NAGRóD 1500 zł

I miejsce: 1000zł

II miejsce: 500zł

 Aby wziąć udział w konkursie wyślij swoją pracę na adres mailowy: konkurs@clicktrans.pl W temacie maila wpisz: Moja trasa rowerowa

Zwycięskie prace zostaną opublikowane na blogu http://www.info.clicktrans.pl/ lub http://clicktrans.com/blog/ w celu promocji trasy w Polsce i za granicą.

Czekamy na Twoją pracę konkursową do 17 września 2017 r.

Więcej szczegółów i regulamin pod adresem: https://clicktrans.pl/info/konkurs-rowerowy-lubelskie

RANKING ZAMOŻNOSCI GMINDrukuj

 • 07/08/2017 13:32:54

Jak wynika z danych GUS za 2016 r. opublikowanych w Serwisie Samorządowym PAP w dalszym ciągu najbogatszą gminą w Polsce pozostaje Kleszczów (woj. łódzkie). Łączna suma dochodów w przeliczeniu na jednego mieszkańca osiągnęła tam poziom 47 709 zł .

W zestawieniu GUS wzięto pod uwagę zarówno dochody własne - czyli m.in., wpływy z podatków i opłat oraz udziały w PIT i CIT - ale także subwencję ogólną, dotacje celowe z budżetu państwa, a także środki unijne.

Gmina Terespol znalazła się  na 198 miejscu  w kraju z dochodem na mieszkańca 4898,21,  osiągając tym samym pozycję lidera w powiecie bialskim.

Źródło: samorzad.pap.pl

 

Zestawienie gmin powiatu bialskiego w rankingu 
Pozycja w rankingu
Nazwa
198
Terespol  gmina
4898,21
246
Biała Podlaska miasto
4723,75
607
Zalesie
4253,41
613
Tuczna
4248,29
934
Konstantynów
4030,42
971
Janów Podlaski
4012,27
1149
Drelów
3931,18
1156
Rossosz
3927,75
1218
Piszczac
3898,10
1286
Międzyrzec Podlaski gmina
3863,67
1321
Łomazy
3851,12
1503
Leśna Podlaska
3781,00
1516
Biała Podlaska gmina
3777,00
1625
Międzyrzec Podlaski miasto
3728,26
1649
Sławatycze
3721,16
1655
Sosnówka
3717,90
1688
Rokitno
3702,47
1878
Kodeń
3616,27
2244
Terespol miasto
3393,82

 

57,263,939 unikalne wizyty