MENU

SKRZYNKA PODAWCZA

EPUAP2
ePUAP ESP:
/2074hufjl4/skrytka

WYKAZ NUMERÓW

Wykaz numerów Urzedu Gminy Terespol

ZADAJ PYTANIE WÓJTOWI

OFERTY INWESTYCYJNE

GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

GMINNE CENTRUM KULTURY


Gminne Centrum Kultury

EKO-BUG

ZWIĄZEK GMIN WIEJSKICH

CEIDG

CENTRALNA EWIDENCJA I INFORMACJA O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

mikroporady.pl

SKORZYSTAJ Z USŁUG PUBLICZNYCH

PROJEKT WROTA LUBELSZCZYZNY


Wrota LubelszczyznyBIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ


BIP

PANEL DLA NIEDOWIDZĄCYCH


Standardowa

Niedowidzący

Projekty współfinansowane przez Unię Europejską


Projekty UE

MIGAM PANEL

Obsługa osób głuchoniemych

USŁUGI OBYWATEL.GOV.PL

Sesja Rady Gminy Terespol

BEZPŁATNY SYSTEM SMS

FACEBOOK

GMINA TERESPOL NA FACEBOOK


FACEBOOK

KARTA DUŻEJ RODZINY

KARTA DUŻEJ RODZINY

GMINNY PORTAL MAPOWY

Gminny Portal Mapowy

PORTAL MAPOWY

GeoportalHARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH

« Sierpień 2020 »
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Rozkład jazdy


Rozkład jazdy

BADAM SIĘ, WIĘC MAM PEWNOŚĆ


BADAM SIĘ, WIĘC MAM PEWNOŚĆ

PRAWA PACJENTA


 Biuro Rzecznika Praw Pacjenta

POGODA

POLECAMY:

HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCHDrukuj

 • 03/07/2017 01:00:00

http://gminaterespol.pl/images/harmonogram_odbioru_odpadow_2_polrocze_www.jpg

>>> WERSJA PDF <<<

"Polska Smakuje"Drukuj

 • 30/06/2017 15:22:30

"Polska Smakuje"

INFORMACJA Z AGENCJI RYNKU ROLNEGODrukuj

 • 28/06/2017 11:26:17

Agencja Rynku Rolnego

http://gminaterespol.pl/images/kominikat_prasowy_producent_swin_2017.jpg

INFORMACJADrukuj

 • 27/06/2017 14:46:52
INFORMACJA
o wyniku postępowania konkursowego na stanowisko
dyrektora Zespołu Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach
Przewodniczący komisji konkursowej powołanej do przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach informuje, że w wyniku przeprowadzonego w dniu 27 czerwca 2017 r. postępowania konkursowego komisja konkursowa wyłoniła kandydata, którym jest P. Małgorzata Sowa.
                                                                             Przewodnicząca Komisji
                                                                                  Marzena Andrzejuk

"TWIERDZA KOBYLANY" NAJLEPSZA!Drukuj

 • 26/06/2017 13:28:31

http://gck.gminaterespol.pl/images/news/twierdza_2017.jpgW niedzielę 18 czerwca 2017r. na szkolnych obiektach sportowych w Sworach odbyły się IV Powiatowe Igrzyska Sportowo – Rekreacyjne Ludowych Zespołów Sportowych. W konkurencji drużynowej: Piłka Nożna Mężczyzn wzięła udział sekcja piłki nożnej „Twierdza Kobylany” działająca przy Gminnym Centrum Kultury w Kobylanach. Czytaj więcej...

>>> Galeria zdjęć <<<

OTWARCIE WYSTAWY W PROCHOWNI W KOBYLANACHDrukuj

 • 26/06/2017 13:26:12

Kliknij aby powiększyć20 czerwca 2017r. w Prochowni w Kobylanach miało miejsce otwarcie wystawy pt. Losy Oficerów Twierdzy Brzeskiej. Wystawa ta jest owocem współpracy Gminy Terespol oraz Muzeum Twierdzy Brzeskiej, które w tym roku podpisało umowę współpracy z Gminnym Centrum Kultury z siedzibą w Kobylanach. Otwarcia dokonali: Dyrektor GCK w Kobylanach - Dorota Szelest i inicjator wystawy, kierownik Fortu V Muzeum Twierdzy Brzeskiej - Aleksander Korkotadze.Czytaj więcej...

>>> Galeria zdjęć <<<

DZIEŃ DZIECKA W GMINIE TERESPOLDrukuj

 • 26/06/2017 01:00:00

Z okazji Dnia Dziecka w każdej ze szkół na terenie Gminy Terespol odbyły się plenerowe imprezy, które przy idealnej pogodzie zgromadziły dzieci małe i większe. Każdy mógł wybrać coś dla siebie, bowiem organizatorzy przygotowali wiele atrakcji m.in. konkursy, gry i zabawy animacyjne, zawody sportowe i konkurencje sprawnościowe.
Największym zainteresowaniem cieszył się sektor najmłodszych dzieci czyli „wesołe miasteczko”. Udostępniono dmuchaną zjeżdżalnię, nieujarzmionego byka rodeo, basen z piłkami i tor przeszkód. Atrakcje te były osiągalne po odczekaniu w dość długiej kolejce. Jak na prawdziwe święto przystało, nie zabrakło stoisk z lodami i watą cukrową czy pomalowanych w kolorowe wzorki uśmiechniętych buziek. Zregenerować siły można było hot-dogiem i napojem, który otrzymało każde dziecko biorące udział w imprezie. Dopisywały humory, a szczególne wrażenie pozostawiło przedstawienie „Rzepka” według wiersza Juliana Tuwima w Szkole Podstawowej w Neplach, gdzie do wyrwania tytułowej rzepki zaangażowali się rewelacyjni w swoich rolach rodzice i nauczyciele. Dobra zabawa i atmosfera święta towarzyszyła wszystkim do końca każdej imprezy. Atrakcje, nagrody i posiłki ufundowała Gmina Terespol.
Dodatkowo w Zespole Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach lody dla wszystkich dzieci po raz kolejny ufundował sponsor „Delikatesy Centrum”.

GMINNY DZIEŃ DZIECKA W NEPLACH

sam_3829.jpg
GMINNY DZIEŃ DZIECKA W MAŁASZEWICZACH

dsc_0077.jpg
GMINNY DZIEŃ DZIECKA W KOBYLANACH

dsc06489.jpg

OBWIESZCZENIE STAROSTY BIALSKIEGODrukuj

 • 16/06/2017 13:37:51

obwieszczenie

SREBRNE GODY GMINY TERESPOLDrukuj

 • 16/06/2017 12:24:55
 • 2543 czytań

14 czerwca 2017 r. odbyła się uroczysta XVIII Sesja Rady Gminy Terespol z okazji 25 lecia gminy Terespol. Obchody Jubileuszu odbyły się z udziałem licznie przybyłych gości. W posiedzeniu Sesji udział wzięli m.in. Poseł na Sejm RP Stanisław Żmijan, Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk, Przewodniczący Sejmiku Przemysław Litwiniuk, Honorowi Obywatele, Zasłużeni dla Gminy Terespol, Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Terespolu ks. Zdzisław Dudek, delegacja z gminy Korycin, Przewodniczący Rady Powiatu Mariusz Kiczyński, radni powiatu Bialskiego, wójtowie sąsiednich gmin, przedstawiciele służb mundurowych, przedstawiciele stowarzyszeń, radni gminy i sołtysi wszystkich kadencji, kierownicy jednostek organizacyjnych, emeryci i obecni pracownicy urzędu gminy oraz media.

/images/photoalbum/album_412/dsc_5709_t2.jpg

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<

>>> FILM Z SESJI <<<

KULTURA BEZ GRANIC 2017Drukuj

 • 13/06/2017 08:51:26

Kliknij aby powiększyć

5 NAGRÓD W KONKURSIE NASZE KULINARNE DZIEDZICTWO - SMAKI REGIONÓWDrukuj

 • 13/06/2017 08:50:57

Kliknij aby powiększyćW dniu 10 czerwca 2017r. w Bełżycach odbyła się XVII Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów. Gminę Terespol reprezentowało Koło Aktywnych Kobiet z Łobaczewa Małego. Panie startowały w dwóch kategoriach: Gastronomia i Produkt regionalny. Komisja krajowa do konkursu zakwalifikowala 100 produktów w tym 8 produktow KAK z Łobaczewa Małego. Czytaj więcej...

>>> Galeria zdjęć <<<

Budowa zbiornika retencyjnego wraz z budowlami towarzyszącymi na rzece Czapelka w KobylanachDrukuj

 • 09/06/2017 15:13:09

Budowa zbiornika retencyjnego wraz z budowlami towarzyszącymi na rzece Czapelka w Kobylanach

Na Wykonawcę (spośród 31 ofert, które zostały złożone w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego) zadania pn.  „Budowa zbiornika retencyjnego wraz z budowlami towarzyszącymi na rzece Czapelka w Kobylanach” Gmina Terespol wybrała firmę PRAKTIBUD Adam Gwizdała z Tomaszowa Lubelskiego.

W dniu 7 czerwca 2017r. w Urzędzie Gminy Terespol nastąpiło podpisanie umowy na budowę w/w zbiornika przez Krzysztofa Iwaniuka Wójta Gminy Terespol oraz Adama Gwizdałę Właściciela firmy PRAKTIBUD Adam Gwizdała.

Wartość umowna zadania wynosi 7 657 026,05 zł. Koszty inwestycji w całości  ponosi budżet Gminy Terespol.

Budowa zbiornika będzie realizowana w  latach 2017-2019.

Samorząd Gminy Terespol poprzez budowę zbiornika retencyjnego o powierzchni ok.25 ha i zdolności retencyjnej prawie 1 mln m3 wody, wychodzi naprzeciw nowym przepisom ustawy Prawo wodne, które wymuszą realizację zadań związanych z gromadzeniem wody. Nowe prawo wodne przyniesie opłaty związane z wodami opadowymi i roztopowymi. Dla gmin posiadających systemy zamknięte koszty te będą mniejsze.

Zbiornik retencyjny w Kobylanach podniesie atrakcyjność terenu Centrum Gminy przyszłym inwestorom oraz powiększy ofertę gminy Terespol o nowy obiekt służący mieszkańcom do wypoczynku oraz rekreacji.

GMINNY DZIEŃ DZIECKA W NEPLACHDrukuj

 • 06/06/2017 12:49:23

/images/photoalbum/album_411/sam_3844_t2.jpgW czwartek 1 czerwca 2017 r. w Szkole Podstawowej im. J. U. Niemcewicza w Neplach obchodzono Gminny Dzień Dziecka. Święto rozpoczęło się częścią artystyczną, a w niej przedstawienie „Rzepka” według wiersza Juliana Tuwima. Ku zdziwieniu wszystkich, aktorami okazały się nie dzieci, ale nauczyciele i rodzice, a każdy z nich w wyjątkowym, dostosowanym do roli przebraniu. Zanim udało się wyrwać dorodną rzepkę, było dużo dobrej zabawy i mnóstwo śmiechu. Na koniec były popisy wokalne dzieci przygotowane w różnych językach. W kolejnej części uroczystości odbyło się wręczanie nagród laureatom konkursów. Za konkurs pod hasłem „25 lat Gminy Terespol” nagrody za trzy najlepsze miejsca wręczył Pan Wójt Gminy Terespol Krzysztof  Iwaniuk. Laureatom w konkursach ekologicznych nagrody wręczała Pani Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Dorota Szelest, a w konkursie matematycznym – Pani Dyrektor Mariola Borodziuk. Potem rozpoczęła się prawdziwa impreza, organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, a wśród nich wesołe miasteczko, gdzie dzieci mogły korzystać z dmuchanej zjeżdżalni i zamku, basenu z piłeczkami, toru przeszkód, wymagającego dobrej kondycji, a także ujeżdżani byka rodeo. Każde dziecko miało zapewniony mały poczęstunek złożony z hot – doga i butelki napoju. Dla uatrakcyjnienia festynu prowadzone były różne konkursy i konkurencje zapewniające świetną zabawę za sprawą prowadzącego DJ Fantomasza. Świętowanie przy sprzyjającej tego dnia pogodzie trwało do popołudnia. Atrakcje, nagrody i posiłki ufundowała Gmina Terespol, Gminne Centrum Kultury i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

<<< GALERIA ZDJĘĆ >>>

I RODZINNY PIKNIK STRZELECKI – KOBYLANY 2017Drukuj

 • 05/06/2017 12:47:41

Kliknij aby powiększyćW minioną niedzielę na Strzelnicy Sportowej w Kobylanach odbył się I Rodzinny Piknik Strzelecki. Inicjatorem całego przedsięwzięcia był Klub Strzelecki Kaliber, współorganizatorami Gminne Centrum Kultury z siedzibą w Kobylanach oraz Gmina Terespol. Imprezę rozpoczął oraz poprowadził Maksymilian Karmasz - Prezes Klubu Strzeleckiego Kaliber oraz Łukasz Sawczuk - Wiceprezes Klubu. Czytaj więcej...

>>> Galeria zdjęć <<<

BUDOWA KOLEJNYCH DRÓG NA TERENIE CENTRUM GMINY W KOBYLANACHDrukuj

 • 31/05/2017 10:23:34

W dniu  4 maja 2017 roku została podpisana umowa z Przedsiębiorstwem Robót Budowlanych „ELBUD” Eliasz Pietraszuk z Łobaczewa Dużego gm. Terespol na budowę kolejnych dróg na terenie Centrum Gminy w Kobylanach,  realizowanych w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Wartość robót budowlanych wraz z nadzorem inwestorskim wynosi 1 450 096,52 zł brutto, przy dofinansowaniu Wojewody Lubelskiego w kwocie 725 048,00 zł. Realizację zadania rozpoczęto w dniu 15 maja 2017 roku – roboty ziemne.

http://gminaterespol.pl/images/budowa_kolejnych_drg_na_terenie_centrum_gminy_w_kobylanach.jpg

50,418,498 unikalne wizyty