MENU

SKRZYNKA PODAWCZA

EPUAP2
ePUAP ESP:
/2074hufjl4/skrytka

WYKAZ NUMERÓW

Wykaz numerów Urzedu Gminy Terespol

ZADAJ PYTANIE WÓJTOWI

OFERTY INWESTYCYJNE

GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

GMINNE CENTRUM KULTURY


Gminne Centrum Kultury

EKO-BUG

ZWIĄZEK GMIN WIEJSKICH

CEIDG

CENTRALNA EWIDENCJA I INFORMACJA O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

mikroporady.pl

SKORZYSTAJ Z USŁUG PUBLICZNYCH

PROJEKT WROTA LUBELSZCZYZNY


Wrota LubelszczyznyBIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ


BIP

PANEL DLA NIEDOWIDZĄCYCH


Standardowa

Niedowidzący

Projekty współfinansowane przez Unię Europejską


Projekty UE

MIGAM PANEL

Obsługa osób głuchoniemych

USŁUGI OBYWATEL.GOV.PL

Sesja Rady Gminy Terespol

BEZPŁATNY SYSTEM SMS

FACEBOOK

GMINA TERESPOL NA FACEBOOK


FACEBOOK

KARTA DUŻEJ RODZINY

KARTA DUŻEJ RODZINY

GMINNY PORTAL MAPOWY

Gminny Portal Mapowy

PORTAL MAPOWY

GeoportalHARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH

« Czerwiec 2020 »
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Rozkład jazdy


Rozkład jazdy

BADAM SIĘ, WIĘC MAM PEWNOŚĆ


BADAM SIĘ, WIĘC MAM PEWNOŚĆ

PRAWA PACJENTA


 Biuro Rzecznika Praw Pacjenta

POGODA

POLECAMY:

OTWARCIE WYSTAWY W PROCHOWNI W KOBYLANACHDrukuj

 • 26/06/2017 13:26:12

Kliknij aby powiększyć20 czerwca 2017r. w Prochowni w Kobylanach miało miejsce otwarcie wystawy pt. Losy Oficerów Twierdzy Brzeskiej. Wystawa ta jest owocem współpracy Gminy Terespol oraz Muzeum Twierdzy Brzeskiej, które w tym roku podpisało umowę współpracy z Gminnym Centrum Kultury z siedzibą w Kobylanach. Otwarcia dokonali: Dyrektor GCK w Kobylanach - Dorota Szelest i inicjator wystawy, kierownik Fortu V Muzeum Twierdzy Brzeskiej - Aleksander Korkotadze.Czytaj więcej...

>>> Galeria zdjęć <<<

DZIEŃ DZIECKA W GMINIE TERESPOLDrukuj

 • 26/06/2017 01:00:00

Z okazji Dnia Dziecka w każdej ze szkół na terenie Gminy Terespol odbyły się plenerowe imprezy, które przy idealnej pogodzie zgromadziły dzieci małe i większe. Każdy mógł wybrać coś dla siebie, bowiem organizatorzy przygotowali wiele atrakcji m.in. konkursy, gry i zabawy animacyjne, zawody sportowe i konkurencje sprawnościowe.
Największym zainteresowaniem cieszył się sektor najmłodszych dzieci czyli „wesołe miasteczko”. Udostępniono dmuchaną zjeżdżalnię, nieujarzmionego byka rodeo, basen z piłkami i tor przeszkód. Atrakcje te były osiągalne po odczekaniu w dość długiej kolejce. Jak na prawdziwe święto przystało, nie zabrakło stoisk z lodami i watą cukrową czy pomalowanych w kolorowe wzorki uśmiechniętych buziek. Zregenerować siły można było hot-dogiem i napojem, który otrzymało każde dziecko biorące udział w imprezie. Dopisywały humory, a szczególne wrażenie pozostawiło przedstawienie „Rzepka” według wiersza Juliana Tuwima w Szkole Podstawowej w Neplach, gdzie do wyrwania tytułowej rzepki zaangażowali się rewelacyjni w swoich rolach rodzice i nauczyciele. Dobra zabawa i atmosfera święta towarzyszyła wszystkim do końca każdej imprezy. Atrakcje, nagrody i posiłki ufundowała Gmina Terespol.
Dodatkowo w Zespole Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach lody dla wszystkich dzieci po raz kolejny ufundował sponsor „Delikatesy Centrum”.

GMINNY DZIEŃ DZIECKA W NEPLACH

sam_3829.jpg
GMINNY DZIEŃ DZIECKA W MAŁASZEWICZACH

dsc_0077.jpg
GMINNY DZIEŃ DZIECKA W KOBYLANACH

dsc06489.jpg

OBWIESZCZENIE STAROSTY BIALSKIEGODrukuj

 • 16/06/2017 13:37:51

obwieszczenie

SREBRNE GODY GMINY TERESPOLDrukuj

 • 16/06/2017 12:24:55
 • 2823 czytań

14 czerwca 2017 r. odbyła się uroczysta XVIII Sesja Rady Gminy Terespol z okazji 25 lecia gminy Terespol. Obchody Jubileuszu odbyły się z udziałem licznie przybyłych gości. W posiedzeniu Sesji udział wzięli m.in. Poseł na Sejm RP Stanisław Żmijan, Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk, Przewodniczący Sejmiku Przemysław Litwiniuk, Honorowi Obywatele, Zasłużeni dla Gminy Terespol, Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Terespolu ks. Zdzisław Dudek, delegacja z gminy Korycin, Przewodniczący Rady Powiatu Mariusz Kiczyński, radni powiatu Bialskiego, wójtowie sąsiednich gmin, przedstawiciele służb mundurowych, przedstawiciele stowarzyszeń, radni gminy i sołtysi wszystkich kadencji, kierownicy jednostek organizacyjnych, emeryci i obecni pracownicy urzędu gminy oraz media.

/images/photoalbum/album_412/dsc_5709_t2.jpg

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<

>>> FILM Z SESJI <<<

KULTURA BEZ GRANIC 2017Drukuj

 • 13/06/2017 08:51:26

Kliknij aby powiększyć

5 NAGRÓD W KONKURSIE NASZE KULINARNE DZIEDZICTWO - SMAKI REGIONÓWDrukuj

 • 13/06/2017 08:50:57

Kliknij aby powiększyćW dniu 10 czerwca 2017r. w Bełżycach odbyła się XVII Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów. Gminę Terespol reprezentowało Koło Aktywnych Kobiet z Łobaczewa Małego. Panie startowały w dwóch kategoriach: Gastronomia i Produkt regionalny. Komisja krajowa do konkursu zakwalifikowala 100 produktów w tym 8 produktow KAK z Łobaczewa Małego. Czytaj więcej...

>>> Galeria zdjęć <<<

Budowa zbiornika retencyjnego wraz z budowlami towarzyszącymi na rzece Czapelka w KobylanachDrukuj

 • 09/06/2017 15:13:09

Budowa zbiornika retencyjnego wraz z budowlami towarzyszącymi na rzece Czapelka w Kobylanach

Na Wykonawcę (spośród 31 ofert, które zostały złożone w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego) zadania pn.  „Budowa zbiornika retencyjnego wraz z budowlami towarzyszącymi na rzece Czapelka w Kobylanach” Gmina Terespol wybrała firmę PRAKTIBUD Adam Gwizdała z Tomaszowa Lubelskiego.

W dniu 7 czerwca 2017r. w Urzędzie Gminy Terespol nastąpiło podpisanie umowy na budowę w/w zbiornika przez Krzysztofa Iwaniuka Wójta Gminy Terespol oraz Adama Gwizdałę Właściciela firmy PRAKTIBUD Adam Gwizdała.

Wartość umowna zadania wynosi 7 657 026,05 zł. Koszty inwestycji w całości  ponosi budżet Gminy Terespol.

Budowa zbiornika będzie realizowana w  latach 2017-2019.

Samorząd Gminy Terespol poprzez budowę zbiornika retencyjnego o powierzchni ok.25 ha i zdolności retencyjnej prawie 1 mln m3 wody, wychodzi naprzeciw nowym przepisom ustawy Prawo wodne, które wymuszą realizację zadań związanych z gromadzeniem wody. Nowe prawo wodne przyniesie opłaty związane z wodami opadowymi i roztopowymi. Dla gmin posiadających systemy zamknięte koszty te będą mniejsze.

Zbiornik retencyjny w Kobylanach podniesie atrakcyjność terenu Centrum Gminy przyszłym inwestorom oraz powiększy ofertę gminy Terespol o nowy obiekt służący mieszkańcom do wypoczynku oraz rekreacji.

GMINNY DZIEŃ DZIECKA W NEPLACHDrukuj

 • 06/06/2017 12:49:23

/images/photoalbum/album_411/sam_3844_t2.jpgW czwartek 1 czerwca 2017 r. w Szkole Podstawowej im. J. U. Niemcewicza w Neplach obchodzono Gminny Dzień Dziecka. Święto rozpoczęło się częścią artystyczną, a w niej przedstawienie „Rzepka” według wiersza Juliana Tuwima. Ku zdziwieniu wszystkich, aktorami okazały się nie dzieci, ale nauczyciele i rodzice, a każdy z nich w wyjątkowym, dostosowanym do roli przebraniu. Zanim udało się wyrwać dorodną rzepkę, było dużo dobrej zabawy i mnóstwo śmiechu. Na koniec były popisy wokalne dzieci przygotowane w różnych językach. W kolejnej części uroczystości odbyło się wręczanie nagród laureatom konkursów. Za konkurs pod hasłem „25 lat Gminy Terespol” nagrody za trzy najlepsze miejsca wręczył Pan Wójt Gminy Terespol Krzysztof  Iwaniuk. Laureatom w konkursach ekologicznych nagrody wręczała Pani Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Dorota Szelest, a w konkursie matematycznym – Pani Dyrektor Mariola Borodziuk. Potem rozpoczęła się prawdziwa impreza, organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, a wśród nich wesołe miasteczko, gdzie dzieci mogły korzystać z dmuchanej zjeżdżalni i zamku, basenu z piłeczkami, toru przeszkód, wymagającego dobrej kondycji, a także ujeżdżani byka rodeo. Każde dziecko miało zapewniony mały poczęstunek złożony z hot – doga i butelki napoju. Dla uatrakcyjnienia festynu prowadzone były różne konkursy i konkurencje zapewniające świetną zabawę za sprawą prowadzącego DJ Fantomasza. Świętowanie przy sprzyjającej tego dnia pogodzie trwało do popołudnia. Atrakcje, nagrody i posiłki ufundowała Gmina Terespol, Gminne Centrum Kultury i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

<<< GALERIA ZDJĘĆ >>>

I RODZINNY PIKNIK STRZELECKI – KOBYLANY 2017Drukuj

 • 05/06/2017 12:47:41

Kliknij aby powiększyćW minioną niedzielę na Strzelnicy Sportowej w Kobylanach odbył się I Rodzinny Piknik Strzelecki. Inicjatorem całego przedsięwzięcia był Klub Strzelecki Kaliber, współorganizatorami Gminne Centrum Kultury z siedzibą w Kobylanach oraz Gmina Terespol. Imprezę rozpoczął oraz poprowadził Maksymilian Karmasz - Prezes Klubu Strzeleckiego Kaliber oraz Łukasz Sawczuk - Wiceprezes Klubu. Czytaj więcej...

>>> Galeria zdjęć <<<

BUDOWA KOLEJNYCH DRÓG NA TERENIE CENTRUM GMINY W KOBYLANACHDrukuj

 • 31/05/2017 10:23:34

W dniu  4 maja 2017 roku została podpisana umowa z Przedsiębiorstwem Robót Budowlanych „ELBUD” Eliasz Pietraszuk z Łobaczewa Dużego gm. Terespol na budowę kolejnych dróg na terenie Centrum Gminy w Kobylanach,  realizowanych w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Wartość robót budowlanych wraz z nadzorem inwestorskim wynosi 1 450 096,52 zł brutto, przy dofinansowaniu Wojewody Lubelskiego w kwocie 725 048,00 zł. Realizację zadania rozpoczęto w dniu 15 maja 2017 roku – roboty ziemne.

http://gminaterespol.pl/images/budowa_kolejnych_drg_na_terenie_centrum_gminy_w_kobylanach.jpg

BUDOWA DROGI GMINNEJ DO MIEJSCOWOŚCI KOŁPIN-OGRODNIKIDrukuj

 • 31/05/2017 10:21:00

Długo oczekiwane asfaltowe połączenie drogi gminnej w m. Kołpin Ogrodniki z drogą powiatową w Kolonii Dobratycze zostało zakończone. Budowa tego odcinka była możliwa dzięki odsprzedaży przez osobę fizyczną działki niezbędnej do zaprojektowania oraz zrealizowania tego przedsięwzięcia. Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Tre-DROM” Sp. z o.o. w Białej Podlaskiej za kwotę 95.000,00 zł brutto. Budowa ww. odcinka drogi i włączenie jej do drogi powiatowej stworzyła bezpieczne połączenie drogi gminnej nr 100809 L w Kołpin – Ogrodniki z drogą powiatową 1050 L Dobratycze – Żuki.

„PIĘKNE BO BIALSKIE” – IX EDYCJA KONKURSU W GMINIE TERESPOLDrukuj

 • 31/05/2017 09:48:33

„PIĘKNE BO BIALSKIE”

 IX edycja KONKURSU- GMINA TERESPOL

W związku z organizacją IX edycji Konkursu „Piękne, bo bialskie”, informujemy, że na terenie naszej gminy odbędzie się w miesiącu czerwcu konkurs, którego celem jest: kształtowanie świadomości obywatelskiej i kulturowej mieszkańców, pielęgnowanie i rozwijanie tożsamości lokalnej, pobudzanie aktywności gospodarczej, zachowanie wartości środowiska kulturowego i przyrodniczego przy uwzględnieniu potrzeb przyszłych pokoleń a także kształtowanie i utrzymywanie ładu przestrzennego. Konkurs ma również na celu promowanie rolników zaradnych, pomysłowych i gospodarnych, jak również zachęcenie mieszkańców Gminy Terespol do dbałości o estetykę najbliższego otoczenia, a tym samym o promocję gminy wśród odwiedzających.

Konkurs obejmuje następujące kategorie:

Gospodarz roku

Kryteria oceny: wyniki osiągane z nowoczesnego gospodarowania, rodzaj i sposób wdrażania nowoczesnych technologii, inwestycje jakie gospodarz prowadzi w gospodarstwie w tym pozyskiwanie środków na inwestycje z UE, oddziaływanie na wieś – wzorzec do naśladowania, czynnik rozwoju i wzrostu gospodarczego (miejsca pracy, nowe funkcje itp.), zakres przedsięwzięć dostosowujących do wymogów ochrony środowiska.

Najpiękniejszy ogród roku

Kryteria oceny: estetyka i funkcjonalność ogrodu, pomysłowość aranżacji kompozycji roślinnych, ogólne wrażenie, jakie wywołuje ogród, dodatkowe elementy aranżacyjne np.: oczka wodne, domki i karmniki dla ptaków, bocianie gniazda, ule itp., zharmonizowane z kompozycją ogrodu.

Uczestniczyć można w jednej lub dwóch kategoriach konkursu. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest złożenie formularza zgłoszeniowego oraz oświadczenia w Urzędzie Gminy Terespol, Kobylany,  Plac Ryszarda Kaczorowskiego 1 w pok. nr 1 w terminie do dnia 16 czerwca 2017r.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy i oświadczenie można pobrać w wersji elektronicznej ze strony internetowej www.gminaterespol.pl bądź w siedzibie Urzędu Gminy, pok. nr 1.

Zgłoszenia dokonuje Sołtys w porozumieniu z Radą Sołecką, bądź każdy zainteresowany mieszkaniec Gminy Terespol osobiście. Ogłoszenie wyników konkursu  Piękne bo bialskie”  –  IX  edycja – Gmina Terespol  i wyłonienie zwycięzców nastąpi do dnia 22 czerwca 2017 r. Nagrodami zostaną wyróżnione   I, II, III miejsce w każdej kategorii.

Zwycięzcy (I miejsc) wezmą udział w konkursie powiatowym. Wizje lokalne z udziałem Zespołu Powiatowej Komisji Konkursowej od 26 czerwca 2017 r. do 30 czerwca 2017 r.

Wyniki konkursu powiatowego zostaną ogłoszone podczas Dożynek Powiatowych, które odbędą się dnia 3 września 2017 r. w Gminie Sosnówka.       

REGULAMIN KONKURSU

LAUR KONSERWATORSKI DLA CERKWI W KOBYLANACHDrukuj

 • 30/05/2017 15:02:32

http://gminaterespol.pl/images/news/img_20160629_073926.jpgCerkiew Prawosławna pw. Opieki Matki Bożej w Kobylanach znalazła się w gronie czterech nagrodzonych zabytków w województwie lubelskim. Laury Konserwatorskie dla zabytków województwa lubelskiego zostały przyznane już po raz osiemnasty. Konkurs organizuje wojewódzki konserwator zabytków w Lublinie. Gospodarze cerkwi otrzymali wyróżnienie za wzorową realizację remontu i kompleksowe prace konserwatorskie. http://gminaterespol.pl/images/news/laury_konserw_2017_www.jpgKościół prawosławny reprezentował ordynariusz diecezji lubelsko-chełmskiej arcybiskup Abel. Laur Konserwatorski, z rąk wojewody lubelskiego odebrał proboszcz kobylańskiej cerkwi, ks. Michał Ciuchaj. W ramach zadania został wykonany remont elewacji, dachu i rekonstrukcja dekoracji malarskiej wnętrza. Wojewódzki konserwator zabytków - Dariusz Kopciowski szczególnie docenił rekonstrukcję wieży oraz kopuły nad nawą główną. Remont prowadziła diecezjalna „Fundacja Dialog Narodów” w ramach projektu „Wschodniosłowiańskie Dziedzictwo Kulturowe – konserwacja, renowacja, digitalizacja zabytkowych cerkwi". Laury konserwatorskie otrzymały również budynki: Sąd Okręgowy w Lublinie, Willa Pruszkowskiego w Kazimierzu Dolnym, Zespół dworsko-parkowy w Dąbiu.

ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA SAMORZADU TERYTORIALNEGODrukuj

 • 30/05/2017 12:53:51

http://gminaterespol.pl/images/news/dzien_samorzadowca_2017_powiat_bialski.jpg

http://gminaterespol.pl/images/news/dzien_samorzadowca_2017_policja.jpg

GALERIA ZDJĘĆ Z GMINNEGO DNIA RODZINYDrukuj

 • 30/05/2017 10:43:38

Gminny Dzień Rodziny

NIEDZIELA - 28.05.2017    

dsc_0997.jpg

IV Piknik motocyklowy

SOBOTA - 27.05.2017             

dsc_0708.jpg

IV Piknik motocyklowy

PIĄTEK - 26.05.2017              

dsc_0678.jpg

53,239,885 unikalne wizyty